Zrób prezent pod choinkę

Pomóż nam spakować miłość

Prezent pod choinkę

Prezent pod choinkę 2021 przyniósł 6625 paczek! O 2135 paczek więcej niż w "covidowym" 2020. Dziękujemy tym bardziej gorąco, bo pandemia niestety trwa... Dzięki zaangażowaniu około 1000 darczyńców, ponad 150 koordynatorów lokalnych w całym kraju, blisko 40 wolontariuszy w Dzięgielowie z całej okolicy od Wisły po Pszczynę i ekipy CME udało się wszystko zebrać, posortować, spakować i wyekspediować. Mamy nadzieję, że prezenty dotrą do dzieci na Białorusi i Ukrainie, Rumunii i Mołdawii, obozów dla uchodźców w Bułgarii i Polsce.

Ubiegłoroczna akcja „Prezent pod choinkę 2020”, organizowana od 20 lat przez Centrum Misji i Ewangelizacji, pomimo utrudnień spowodowanych pandemią przyniosła w 4490 prezentów, które zostały przekazane dzieciom w Białorusi, Ukrainie i Rumunii. Paczki trafiły do wspólnot parafialnych, szkół, przedszkoli, domów dziecka oraz do dzieci ulicy objętych działaniami streetworkerów, a także do dzieci niepełnosprawnych.

DZIĘKUJEMY TAKŻE TOBIE!

Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. Czasem taką paczkę dostawało się tylko raz w roku. Były w niej zupełnie podstawowe artykuły. Paczki te były źródłem radości i nadziei oraz dowodem, że są ludzie, którzy żyją lepiej, przejmują się losem innych i swoją troskę wyrażają w prosty sposób – poprzez świąteczną paczkę.

czytaj więcej

Do kogo trafi Twój prezent?

Banery reklamowe

Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia

Miejsca i koordynatorzy w Polsce