Prezent pod choinkę

Pomóż nam spakować miłość

Prezent pod choinkę

W 2021 roku akcja przyniosła 6625 paczek! To o 2135 paczek więcej niż w "covidowym" 2020 roku. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za hojność i otwartość w niesieniu pomocy! Dzięki zaangażowaniu około 1000 darczyńców, ponad 150 koordynatorów lokalnych w całym kraju, blisko 40 wolontariuszy w Dzięgielowie z całej okolicy od Wisły po Pszczynę i ekipy CME udało się wszystko zebrać, posortować, spakować i wyekspediować. Prezenty dotarły do dzieci w Białorusi i Ukrainie, Rumunii i Mołdawii oraz w obozach dla uchodźców w Bułgarii i Polsce.

Akcja „Prezent pod choinkę" organizowana jest od 22 lat przez Centrum Misji i Ewangelizacji i pomimo utrudnień spowodowanych pandemią w 2020 roku przyniosła 4490 prezentów, które zostały przekazane dzieciom w Białorusi, Ukrainie i Rumunii. Paczki trafiły do wspólnot parafialnych, szkół, przedszkoli, domów dziecka oraz do dzieci ulicy objętych działaniami streetworkerów, a także do dzieci niepełnosprawnych.

DZIĘKUJEMY!

Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. Czasem taką paczkę dostawało się tylko raz w roku. Były w niej zupełnie podstawowe artykuły. Paczki te były źródłem radości i nadziei oraz dowodem, że są ludzie, którzy żyją lepiej, przejmują się losem innych i swoją troskę wyrażają w prosty sposób – poprzez świąteczną paczkę.

czytaj więcej

Do kogo trafi Twój prezent?

Banery reklamowe

Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia

Miejsca i koordynatorzy w Polsce