Zapraszamy do korzystania z superwizji psychologiczno-pastoralnej jako praktycznej i profesjonalnej pomoc dla osób, które pracują w różnych miejscach, są przedstawicielami różnych zawodów i na różnych stanowiskach. Superwizja jest procesem spoglądania na dane zagadnienie związane z pracą zawodową z szerszej perspektywy i wspólnym poszukaniem rozwiązań. Podlega zasadzie poufności.
Celem superwizji jest m.in. uzyskanie przez osobę z niej korzystającą: polepszenia wydajności i jakości swojej pracy i służby; relacji z przełożonymi, podwładnymi, współpracownikami oraz odbiorcami pracy oraz zadowolenia z pracy.
Dodatkowe informacje
W czym pomocna jest superwizja?
Superwizja pomaga w zrozumieniu swojej roli w pracy oraz jej rozwijaniu, jest pomocna w zaplanowaniu swojego rozwoju zawodowego, przebadaniu jakości swojej pracy i jej polepszeniu, przeciwdziałaniu syndromowi wypalenia zawodowego, a także poprawianiu relacji pomiędzy współpracownikami i usprawnieniu pracy w grupie, przeanalizowaniu zadań podwładnych i pracowników.
Może także być ważnym punktem w przepracowaniu sytuacji konfliktowych, uzyskaniu stabilizacji i motywacji w napiętych i kryzysowych sytuacjach w pracy, jak również w towarzyszeniu w procesie reorganizacji.
Na jakiej zasadzie?
Superwizja może być prowadzona indywidualnie, w grupach lub w zespołach. Superwizor i superwizant każdorazowo zawierają kontrakt, który obejmuje zakres i sposób pracy, jego ramy czasowe i koszty superwizji.
Superwizję prowadzą akredytowani superwizorzy i superwizorzy w procesie kształcenia Towarzystwa Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce, które jest partnerem Centrum Misji i Ewangelizacji.