1.5

Nabożeństwem z Wieczerzą Pańską (o godz. 11.00) rozpoczynamy Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie. O godz. 14.00 Jerzy Sojka zaprasza na pierwsze spotkanie seminaryjne, czyli cykl o znaczeniu Reformacji dla Polski, Europy i świata.

O godz. 15.30 zaczniemy w Zelowie “Koncert z newsem”. W tym roku głównym mówcą jest Marek Cieślar, który przygotował cykl “Emocje, myśli, owoce – czyli całkiem nowe EMO”, a dziś koncertować będzie chór “Good news singers”.

Ania Pinkas, nasza pielęgniarka pracująca w chrześcijańskim szpitalu w Asuanie jest w Polsce i, podobnie jak podczas ubiegłorocznych wakacji, spotyka się z grupami słuchaczy, by opowiedzieć o swoim życiu i misji w Egipcie. Dziś Anię będą mogły poznać się dzieci i młodzież z Bieszczad przebywające na wypoczynku w Beskidach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00 w budynku Syloe w Dzięgielowie.

O co tak naprawdę chodzi w pytaniu “Czego szukacie?”, które Jezus postawił dwóm uczniom Jana Chrzciciela, gdy zaczęli za nim iść?
Ks. Grzegorz Olek w komentarzu do dzisiejszego fragmentu Ewangelii Jana pisze: “(…) na płaszczyźnie egzystencjalnej byłoby to pytanie o to, czego dwaj uczniowie Jana szukają w życiu, co tak naprawdę prowadzi ich w życiu.” Z całym komentarzem można zapoznać się na www.egzegeza.pl.

Nasi partnerzy