1.5

Ministerstwo Zdrowia w Egipcie wydało licencję Annie Pinkas na wykonywanie zawodu pielęgniarki. Ania, która jest pracownikiem Centrum Misji i Ewangelizacji oddelegowanym do pracy w chrześcijańskim szpitalu w Asuanie, starała się o licencję od dwóch lat. Od tej chwili jest oficjalną pielęgniarką w Egipcie. Gratulujemy i życzymy dalszego Bożego prowadzenia!

Grupa Pedagogów Ulicy UNO uczestniczy w hiszpańskiej Pampelunie międzynarodowej wymianie organizacji pracujących z Szkołą Mobilną. Podczas 6-dniowych warsztatów streetworkerzy z różnych stron Europy szukają nowych tematów edukacyjnych, które mogą prezentować dzieciom poprzez Szkołę Mobilną. Chodzi również o przybliżanie takich tematów jak: praca z uchodźcami i emigrantami oraz zagadnienia związane z tym, jak w działaniach Szkoły korzystać z nowych technologii, jak mierzyć wpływ i  efektywność swojej pracy.

Nowa książka Wydawnictwa Warto – “Codziennik kobiet” jest w druku. W ten sposób zamkniemy tryptyk napisany przez polskie teolożki luterańskie.

O godz. 18.00 Mariola Fenger spotyka się z Kołem pań w parafii ewangelickiej w Tychach, a godz. 19.00, również w tej parafii, Roman Fenger rozpocznie kolejne Spotkanie biblijne.

Pracujemy nad tematyką szkółek niedzielnych – tych ostatnich w tym roku szkolnym, i tych które poprowadzimy podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie.

Nasi partnerzy