1.5
zobacz wszystkie projekty CME

Wartościowe teksty

Do rządzących (i tych, którzy chcą rządzić)

„Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną”. 1 Księga Mojżeszowa 1,28 Biblijne polecenie zapisane w dziejach stworzenia świata i człowieka jest prawdopodobnie wszystkim dobrze znane. Dzięki temu świat został zaludniony do obecnych 7 miliardów. Patrząc na statystyki, świat będzie zaludniał się nadal. Może jest jakaś nieprzekraczalna granica, która nie zostanie pokonana? Demografia pokazuje, że co 10 lat będzie nas o 1 miliard więcej. W jednych rejonach świata zaludnienie rośnie dynamicznie, w innych spada. Globalnie rzecz ujmując, może nastać kiedyś dzień, gdy na ziemi będzie ciasno. Słowa z Księgi Rodzaju stanowią polecenie, ale czy są pewnego rodzaju przymusem? Posiadanie dzieci dla jednych jest radością życia, dla innych powszechnym obowiązkiem, by nie uchodzić za bezdzietnych dziwaków. Inni dzieci nie chcą mieć i mówią o tym otwarcie i odważnie. Jeszcze dla innych jest to coś, czego nie mogą osiągnąć. Cel ten jest tym, co w sposób niewyobrażalny…

czytaj więcej

3 rzeczy, które warto zrobić, zanim się zabijesz | #trudnesprawy

Wspieraj nas

Kim jesteśmy?

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (CME) dociera do dzieci, młodzieży i osób dorosłych z misją poprawy jakości ich życia. Poprawy – także w sferze potrzeb duchowych – naprzeciw którym wychodzi Bóg z uwalniającą nowiną o miłości i przebaczeniu okazanym w Jezusie Chrystusie.

CME motywuje i stwarza możliwości do odkrywania swojego powołania, zaangażowania dla dobra drugiego, rozwijania zdolności, w które Bóg wyposaża człowieka oraz nabywania przez niego nowych umiejętności i kompetencji.

Nasi partnerzy