Program radiowy PO PROSTU

Program radiowy PO PROSTU jest emitowany codziennie na antenie Radia CCM od 21.00 do 21.30.

Już od 13 lat (od 6 stycznia 2003 roku) przekazujemy prawdy biblijne / informujemy o wydarzeniach z życia Kościoła / prezentujemy chrześcijańskie wzorce etyczne / promujemy polską kulturę chrześcijańską (artystów, koncerty, książki, czasopisma, płyty).
Jesteśmy w Internecie:Jesteśmy w eterze, na częstotliwościach: Bielsko 97,6 FM / Cieszyn 90,5 FM / Gliwice 93,4 FM / Oświęcim 94,9 FM /  Ustroń 107,1 FM

Jeśli możesz wesprzeć nas finansowo kliknij: Chcę pomóc


PROGRAM
 • Z archiwum PP. W związku z 14. rocznicą emisji pierwszego programu "Po prostu" 6 stycznia 2003 roku, przypominamy najciekawsze audycje z naszego 14-letniego archiwum.
 • Modlitewnik kobiet. Prezentacja modlitw napisanych przez kobiety z wyższym wykształceniem teologicznym, które znalazły się w zbiorze "Modlitewnik kobiet" wydanym nakładem Wydawnictwa WARTO w listopadzie 2015 r. We wstępie do książki red. Aleksandry Błahut-Kowalczyk czytamy m.in. Modlitwa. Najgłębsza rozmowa. Prośba. Westchnienie. Wyrzut. Krzyk. Uwielbienie. Oddech. Czym jest modlitwa? Czy można ją zdefiniować? Istnieje tyle definicji modlitwy, tyle sposobów wyrażania tej najbardziej intymnej więzi człowieka z Bogiem, ilu modlących się.
 • Rozważania biblijne. Swoimi kilkuminutowymi refleksjami biblijnymi dzielę się biskupi: Jerzy Samiec, Adrian Korczago i Marian Niemiec oraz księża: Marcin Brzóska, Krzysztof Cienciała, Bartosz Cieślar, Mirosław Czyż, Wojciech Froehlich, Grzegorz Giemza, Marcin Markuzel, Marek Uglorz, Michał Walukiewicz, Andrzej Wójcik, Tymoteusz Bujok, Leszek Czyż, Krzysztof Kłusek, Grzegorz Olek, Sebastian Olencki, Marcin Podżorski i diakon Jolanta Janik. (Od piątku do niedzieli.)


Poprzednio w programie:
 • Cykl Marka Cieślara Zrozumieć Biblię. To próba przedstawienia głównych myśli, zawartych w poszczególnych księgach Starego i Nowego Testamentu. Ukazuje Boży plan zbawienia, wypełniający się poprzez historię narodu wybranego, zapowiedzi prorockie, przyjście Mesjasza - Chrystusa, narodziny Kościoła, działalność apostołów i ich uczniów, aż po czasy eschatologiczne. Wykorzystane tu nagrania pochodzą z pięcioletniego cyklu "Wędrówka przez Biblię", zrealizowanego przez Marka Cieślara dla międzynarodowej sieci audycji chrześcijańskich Trans World Radio (udostępnionych za zgodą TWR Impuls Polska). 
 • Moja droga do Boga. Cykl Marka Cieślara, czyli inspirujące rozmowy - historie z życia wiary, świadectwa, opowieści ludzi w różnym wieku o tym jak rozpoczęli, dzięki wierze, swoją drogę z Bogiem i czego na niej doświadczają. W rzeczywistości są to opowieści o tym, jak Bóg znajduje nas i prowadzi przez życie. Cykl emitowany w czasie weekendów.
 • Przy źródle. Cykl Aleksandry Błahut-Kowalczyk. To refleksje nad kolejnymi wersami Psalmu 25. który jest psalmem alfabetycznym, to znaczy, że każdy kolejny wers rozpoczyna się od kolejnej litery hebrajskiego alfabetu: alef, bet, gimel etc. w sumie  22 litery, 22 wersy i... 22 odcinki cyklu.
 • Ksiądz po godzinach (co drugi czwartek) To cykl artykułów pochodzących z e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto”. Jej autorzy, duchowni Kościoła ewangelickiego, tacy jak: Bogdan Wawrzeczko, Michał Walukiewicz, Andrzej Wójcik, Wojciech Pracki, Tymoteusz Bujok, Tomasz Wigłasz, Wojciech Froehlich, Piotr Mendroch, poruszają w nich problematykę codziennego życia. To eseje o rodzinie, dzieciach, przyjaciołach, modlitwie, czasach, które już minęły; są wśród nich listy do osób i instytucji oraz osobiste słowa skierowane do Boga.
 • Zdrowo wiedzieć! (środa). Cykl Lidii Tarczyńskiej. Goście audycji - lekarze, specjaliści - w przystępny sposób opowiadają o profilaktyce zdrowotnej, przyczynach chorób i sposobach ich leczenia.
 • Cykl Joanny Rączkowiak Co słychać w dobrych stronach?  Poświęcony lekturze blogów związanych z działalnością Centrum Misji i Ewangelizacji, a więc dotyczy bieżących działań wolontariuszy i pracowników CME: Anny Pinkas w Egipcie, Lidii Żur w Burkina Faso, Agaty Shvarts na Ukrainie oraz streetworkerów w Bytomiu. Stale obecne są także informacje z parafii ewangelickiej w Gliwicach. Autorka cytuje fragmenty, snuje refleksje, informuje i zaprasza do różnych form aktywności.  
 • Cykl Beaty Zamlewskiej-Pałygi Nie polegam na sobie . Wokół nas jest tyle spraw i ludzi. W naszym życiu wydarzenia ścigają się z obowiązkami. Prezentowane w cyklu audycje są chwilą zatrzymania nad danym miejscem, ludźmi. Próbą spojrzenia trochę głębiej i dostrzeżenia tego, czego na pierwszy rzut oka nie widać, a postronni nie zawsze zdają sobie z tego sprawę: skuteczności wytrwałej modlitwy i szerokich kręgów - ludzi i zdarzeń, które obejmuje. 


ZAPRASZAMY

My wypełniamy ciszę, Bóg otwiera serca !

Możesz wesprzeć działania redakcji PO PROSTU wpłacając darowiznę na konto ING Bank Śląski oddział Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138 z dopiskiem "Po prostu". Dziękujemy!

Działania redakcji PO PROSTU obejmują:
 • przygotowywanie relacji i reportaży z ważnych wydarzeń z życia Kościoła, z akcji misyjnych,
  ewangelizacyjnych i charytatywnych,
 • przeprowadzanie wywiadów z ciekawymi postaciami życia religijnego i kulturalnego,
 • nagrywanie programów dla młodzieży, rodzin,
 • nagrywanie cykli i rozważań biblijnych.
Nasza działalność ma charakter niedochodowy. Koszty wykupienia czasu antenowego w Radiu CCM pokrywa Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach - nasz partner projektu, koszty produkcji programu ponosimy wspólnie – gliwicka parafia i Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. Nagrania realizowane są w studiu parafialnym w Gliwicach i w studiu CME w Dzięgielowie.

Zasięg

poprostu(at)cme.org.pl
telefon 693 50 74 74

Czekamy na wszelkie opinie i komentarze dotyczące programu.


Copyrights 2010: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP