CHOT Chrześcijański Obóz Towarzyski 2017


Zapraszamy młodzież – dziewczyny i chłopaków – na kolejną edycję CHOT!

Miejsce
Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Wiśle Czarnem

Termin
15–22 stycznia 2107
Tym razem w nowej odsłonie – Chrześcijański Obóz Technologiczny zamieniamy na towarzyski. W programie zaplanowaliśmy, jak co roku, warsztaty technologiczne, ale przede wszystkim stawiamy na bycie ze sobą – będziemy ćwiczyć swoje umiejętności interpersonalne: przy kakao, filmach, planszówkach… Chcemy dobrze się bawić, przy okazji stworzyć "Grę o Królestwo" oraz spróbować swoich sił w kuchni i nie tylko.


PROGRAM

Warsztaty: Druk 3D
Co można wydrukować z plastiku? Wszystko! Zapraszamy tych, którzy już kiedyś spotkali się z tą technologią jak i tych którzy chcieli by spróbować pierwszy raz coś zaprojektować i wydrukować.
Warsztaty poprowadzą specjaliści z Rabbit Form, którzy mówią o sobie: Jesteśmy przedstawicielami pokolenia, które wychowało się na kultowych produkcjach, takich jak "Star Trek", "Star Wars" czy "Powrót do przyszłości". Jako dzieci wierzyliśmy, że wizje przedstawiane w nich, kiedyś staną się rzeczywistością, a nowe technologie będą służyć ludzkości.
Dziś jesteśmy dorosłymi Geek`ami z misją edukowania i świadczenia usług w zakresie druku 3D. Rabbit Form to miejsce, gdzie profesjonalizm i zaangażowanie przeplatają się z wyobraźnią i kreatywnością.
Oferujemy tylko taki poziom usług z których sami chcielibyśmy korzystać.
Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach i warsztatach z druku 3D!
www.facebook.com/RabbitForm/


Warsztaty: Elektronika i programowanie
Chciałbyś samodzielnie stworzyć małego robota? Na obozie stworzymy LOFI Robota!
LOFI Robot to prosty i łatwo dostępny system do konstruowania robotów oparty o narzędzia OPEN SOURCE, takie jak ARDUINO i SCRATCH, które zamieniają robotykę w niezwykłą zabawę, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Konstruowanie robotów, ożywianie ich i nadawanie im indywidualnego charakteru to radość sama w sobie. Przy okazji można się nauczyć podstaw mechaniki, elektroniki i programowania.
Przy pomocy LOFI Robota, z wycinanych laserowo drewnianych klocków, Arduino i elektronicznych modułów w kilka chwil skonstruujesz swojego pierwszego robota!

Warsztaty z elektroniki i programowania prowadzi Krzysztof Olek z firmy DRÄXLMAIER w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Tematyka warsztatów stanowi przedmiot codziennych zawodowych obowiązków prowadzącego, który w firmie DRÄXLMAIER  pracuje na stanowisku inżyniera oprogramowania. DRÄXLMAIER zajmuje się produkcją elementów wyposażenia wnętrz oraz komponentów elektronicznych i elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego segmentu premium.


Warsztaty: "Ice Racer - lodowy ścigacz"
Skonstruujemy zdalnie sterowany pojazd z napędem spalinowym do szusowania po śniegu, lodzie i wodzie.
Prowadzący: ks. Marek Michalik, pasjonat działający w FabLab Wisła Czarne.


Warsztaty: Projektowania i obsługa frezarki CNC
Każdy uczestnik warsztatów przejdzie drogę procesu technologicznego – od projektu po wycięcie wymyślonej przez siebie rzeczy. Poznamy takie oprogramowanie jak Inkscape, które służy do tworzenia grafiki wektorowej. Dowiemy się jaka jest różnica pomiędzy obrazkami wektorowymi (np. dxf, pdf, svg) a rastrowymi (np. jpg, png, gif, tif). Poznamy też  oprogramowania typu CAM, który „przerobi” nasz rysunek na kod zrozumiały dla maszyny CNC. Końcowym etapem będzie praca z maszyną, odpowiednim frezem i programem sterującym CNC.
Wiesz już co wytniesz?
Prowadzący: Piotr Bujok, pasjonat działający w FabLab Wisła Czarne.


Warsztaty kulinarne

Wspólne gotowanie to świetna zabawa! Przekonaj się sam! Będziemy siekać, mieszać, doprawiać, smakować… powstaną pyszne dania na słodko i słono.
Prowadzący: kucharz Tomasz Rymisz i pasjonatki gotowania: Marta Londzin i Kasia Wesner-Macura.


Warsztaty: „Gra o Królestwo”
Chciałbyś wziąć udział w tworzeniu autorskiej gry? Zaprojektujemy plansze i pionki, stworzymy interesujące zasady gry i będziemy testować, grając wspólnie.
Prowadzący: Mateusz Minkus.

* * *


Koszt obozu CHOT 2017
650 zł
Opłata za sam cykl warsztatowy – 250 zł


Termin zgłoszeń

5 stycznia 2017


Zgłoszenia i przedpłata

100 zł do 5 stycznia 2017 r. na konto ING Bank Śląski oddział Cieszyn
81 1050 1083 1000 0022 8838 0138
tytułem: CHOT + imię i nazwisko uczestnika

Karta kwalifikacyjna do pobrania- prosimy o wydrukowanie jej, wypełnienie i przesłanie pocztą na adres CME.


Więcej informacji
Katarzyna Wesner-Macura, kierownik obozu
katarzyna.macura@cme.org.pl

telefon 691 978 383


Organizator
Centrum Misji i Ewangelizacji


Copyrights 2010: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP