zobacz wszystkie projekty CME

Wartościowe teksty

Jestem spełniony

 Wizjoner o ciepłym i wesołym usposobieniu. Wulkan pozytywnej energii. Z pasją motywuje i zachęca innych do działania. Ostrożny, choć nie boi się ryzykować. Często powtarza, że kapitał tkwi w człowieku. Lubi zatem inwestować w ludzi i widzieć ich rozwój. Ma na swoim koncie wiele zasług i inicjatyw, między innymi: zespół DEOdecyma, Stowarzyszenie DEOrecordings, której misją jest oddziaływanie na ludzi poprzez media (rozgłośnie radiowe CCM i Fest, internetowy portal ewangelizacyjny „Platforma Szukając Boga”, Outback – weekendy poświęcone ratowaniu relacji rodzinnych, rozprzestrzenianie twórczości chrześcijańskiej). Z doktoratem w ręku mógł robić karierę naukową, ale wybrał pracę dla Królestwa Bożego. O tym, skąd czerpie siłę – imponującą dla wielu młodych ludzi – opowiada Henryk Król. Ponoć Panu Bogu starość się nie udała. Patrząc na Ciebie, trudno w to uwierzyć… Są różne okresy życia, teraz jestem w takim, z którego jestem bardzo zadowolony. Jestem absolutnie spełnionym człowiekiem. Lubię to, co robię. Wiem, że to nie…

czytaj więcej

Kim jest ks. Robert? – pogaduchy na #MŁODZI​ luteranie

Kim jesteśmy?

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (CME) dociera do dzieci, młodzieży i osób dorosłych z misją poprawy jakości ich życia. Poprawy – także w sferze potrzeb duchowych – naprzeciw którym wychodzi Bóg z uwalniającą nowiną o miłości i przebaczeniu okazanym w Jezusie Chrystusie.

CME motywuje i stwarza możliwości do odkrywania swojego powołania, zaangażowania dla dobra drugiego, rozwijania zdolności, w które Bóg wyposaża człowieka oraz nabywania przez niego nowych umiejętności i kompetencji.

Projekty specjalne

Program placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w postaci pracy podwórkowej

Podwórka bez przemocy – program z zakresu pedagogiki podwórkowej w rejonie Bobrka, Rozbarku i Śródmieścia

Nasi partnerzy