1.5

Dzisiejszy tekst liturgiczny – fragment Księgi Izajasza – jest opisem teofanii w świątyni, w czasie której dochodzi do oczyszczenia ust Izajasza i powołania go na proroka. “Niedziela Trójcy św. (Trinitatis) nie jest związana z jakimś wydarzeniem (zbawczym), lecz ma charakter tematyczny. W roku liturgicznym umieszczona została na zakończenie cyklu świątecznego po Bożym narodzeniu (dzieło Ojca), Wielkanocy (Syna) i zesłaniu Ducha” – wyjaśnia Jakub Sławik, autor komentarza na portalu egzegeza.pl.

W trakcie Ewangelickich Dni Kościoła w piątek, 16 czerwca na rynku w Cieszynie prezentować się będą różne kościelne organizacje, stowarzyszenia, w tym Centrum Misji i Ewangelizacji. Zapraszamy na stoisko CME w godzinach 14.00–20.00 i do księgarni Warto, wcześniej o godz. 11.30 w Liceum Ogólnokształcącym w Cieszynie promujemy „Codziennik kobiet” − najnowszą książkę Wydawnictwa Warto, a o 16.30 na Rynku w Cieszynie wystąpi Zespół CME. Sprawdź, gdzie jeszcze będzie można nas spotkać na EDK program

Kogo, między innymi,  znajdziemy w gronie prowadzących szkolenie z zakresu pracy z dziećmi można sprawdzić w zakładce “Prowadzący” na stronie informującej o szczegółach szkolenia.

Nasi partnerzy