1.5

Wraz z rozdziałem 14. Ewangelii Marka, którego fragment czytany jest podczas dzisiejszej liturgii Niedzieli Palmowej, rozpoczyna się historia pasji Jezusa. Nieznana bliżej kobieta pojawia się na wieczerzy, w której uczestniczy Jezus, rozbija alabastrowy flakonik i całą jej zawartość – niezwykle drogiego olejku nardowego – wylewa na głowę Mistrza. Aby lepiej zrozumieć sens sceny warto przeczytać  komentarz Iwony Baraniec na www.egzegeza.pl.

“Bóg bez brody” Piotra Lorka to nowość Wydawnictwa Warto w księgarni “Warto”. Treść książki tworzy trzydzieści felietonów, w których autor mierzy się nie tylko z problemem opisu tego, co de facto jest nieopisywalne. Teksty poruszają różnorodną tematykę: od wiary, poprzez władzę, kwestie wojny i pokoju na świecie, wychowywanie do wartości, modlitwę, po rozwój osobisty. Całość spaja oryginalny autorski styl, który sprawia, że teksty czyta się łatwo i przyjemnie, mimo poważnej tematyki.

Podopieczni naszych bytomskich streetworkerów – dzieci z Karbia i Rozbarku – wzięły udział w Pikniku Rakietowym w Śląskim Planetarium.

Najbliższy dyżur duszpasterski na www.rozmowa.duszpasterz.pl będzie w najbliższą środę, 12 kwietnia. Zapraszamy do korzystania z możliwości kontaktu.

Nasi partnerzy