1.5

Wielka Sobota – wspomnienie zstąpienia Pana do “piekieł”, krainy umarłych, gdzie Jezus zwiastował duchom radosną wieść, prawdziwą Ewangelię o życiu i zmartwychwstaniu. W wielu kościołach luterańskich na całym świecie obchodzi się noc paschalną, którą wypełnia uroczysta liturgia z obrzędem zapalania świec i świecy wielkanocnej (chrzestnej), zwanej paschałem, wspominany jest Chrzest święty i przymierze w nim zawarte oraz sprawowana Eucharystia – napisał ks. Jan Gross w “Cały rok blisko. Impulsy biblijne na każdy dzień”.

“Wierzymy, że niezależnie od tego, co się dzieje Bóg nadal nad wszystkim czuwa, ma nadal wszystko w swojej kontroli” – Ania Pinkas, pielęgniarka CME, pracująca w chrześcijańskim szpitalu w Egipcie, apeluje o modlitwę za prześladowanych chrześcijan w związku z dramatycznymi wydarzeniami w koptyjskich kościołach w Niedzielę Palmową.

Pamiątkę tej niezwykłej Wielkiej Nocy obchodzimy tylko raz w roku… Tym razem zapraszamy Cię do Skoczowa, dziś na godz. 22.00.  A jeśli masz, weź ze sobą kłębek przędzy. Przeżyj z nami Zmartwychwstanie!

Nasi partnerzy