Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

List do Dzieciątka – zasady

 1. Organizatorem akcji „List do Dzieciątka” jest Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia – jednostka lokalna Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
 2. Celem akcji jest pielęgnowanie tradycji bezinteresownego obdarowywania drugiego człowieka w oparciu o wzajemne zaufanie: Dziecka i Darczyńcy, zwanego w akcji Dzieciątkiem.
 3. Akcja trwa od 3 października do 7 grudnia 2021 r.
 4. Prezenty przygotowane w ramach akcji otrzymają podopieczni placówki wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej, uczestnicy programu UnosMocni.- program profilaktyki podwórkowej dla dzieci z bytomskich dzielnic Bobrek, Karb i Łagiewniki oraz streetworkerzy, jeśli znajdą się darczyńcy, którzy wybiorą wariant „cegiełka – prezent dla streetworkera”
 5. List od dziecka wysyłany jest skanem, oryginał listu można odebrać w siedzibie Grupy Pedagogów Ulicy UNO, ul. Matki Ewy 1.
  Ze względu na dobro podopiecznych oraz ochronę danych osobowych, Organizator przekazuje Darczyńcy jedynie podstawowe informacje, które pomogą mu w przygotowaniu odpowiedniego prezentu dla dziecka (m.in.: imię, wiek, płeć, rozmiar noszonych ubrań lub butów). Streetworkerzy jako osoby dorosłe (mające pełne prawa) w pełni się przedstawią  opiszą szkolenia/warsztaty, w których chcieliby wziąć udział rozwijając swoje umiejętności zawodowe.
 6. Koszt prezentu: 100 zł. Prosimy trzymać się tej kwoty znacznie jej nie zawyżając lub nie zaniżając, budzi to bowiem dyskomfort u dzieci, które porównują swoje prezenty z innymi podczas spotkania wigilijnego. W przypadku prezentu dla streetworkera proszę wybrać odpowiednią dla siebie kwotę „cegiełki”.
 7. Prezent można przygotować indywidualnie lub grupowo.
 8. Prezent należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem paczkomatu/kuriera do siedziby Grupy Pedagogów Ulicy UNO w Bytomiu, mieszczącej się w budynku „Cisza Syjonu” na terenie parafii ewangelickiej przy ul. Matki Ewy 1 (dzielnica Miechowice).
 9. Pełny adres: Grupa Pedagogów Ulicy UNO, ul. Matki Ewy 1, 41–923 Bytom.
  – Osoby ze Śląska Cieszyńskiego mogą zostawić prezent w biurze Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie, ul. Misyjna 8, w godzinach od 8.00 do 16.00, koniecznie z adnotacją „List do Dzieciątka” oraz swoim imieniem i nazwiskiem. Ostateczny termin dostarczania prezentów do miejsc zbiórki to 1 grudnia 2023 r.
  – Osobiste dostarczenie prezentu do siedziby w Bytomiu należy poprzedzić kontaktem telefonicznym (519 048 502 w celu ustalenia terminu i godziny spotkania (możliwe dostarczenie prezentów także wieczorami i w weekendy)
 10. Zgłoszenie przystąpienia do akcji następuje po wypełnieniu formularza (szukaj powyżej) oraz po zapoznaniu się i zaakceptowaniu zasad tegorocznej edycji.