Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

Kim jesteśmy?

Dlaczego nazwa UNO? Po pierwsze, słowo to pochodzi od nazwy gry karcianej, która wykorzystywana jest w czasie zajęć z podopiecznymi. Po drugie, dlatego, że Ulica Naszą Odpowiedzialnością i ostatecznie: Ulica Nie jest Odpowiedzią.


Robert Cieślar
Koordynator Grupy Pedagogów Ulicy UNO oraz programu „Szkoła Mobilna” w Bytomiu, wychowawca podwórkowy, trener Mobile School  w procesie kształcenia.
W GPU UNO od samego początku  – współinicjator pracy ulicznej w Bytomiu.
Mąż, ojciec dwóch córek. Kucharz amator i miłośnik kuchni szpitalnej. Początkujący biegacz.


Katarzyna Kukucz
Kierownik placówki wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej w GPU UNO od 2011 r; zaczynała jako wolontariuszka CME w Dzięgielowie, jako streetworker przez 7 lat pracowała z dziećmi i młodzieżą w Bytomiu-Bobrku. Aktualnie czuwa nad prawidłową realizacją projektu unijnego.
Z wykształcenia pedagog resocjalizacyjny.
Z zamiłowania podróżniczka i joginka.
Z wyboru wielbicielka rękodzieła, kotów, czekolady, górskich wypraw i kajakowania.
Estetka i herbaciara.


Barbara Posłuszna
Starszy Wychowawca Podwórkowy; w UNO od 2013 roku, zaczynała jako uczestniczka szkolenia „Szkoła inna niż wszystkie” współorganizowanego z Mobile School, później jako wolontariuszka przy Szkole Mobilnej oraz warsztatowiec przy projekcie Bobrek Fashion Street a następnie jako pracownik związała się z dzielnicą Rozbark, gdzie pracowała z grupami podopiecznych. Obecnie prowadzi 5-osobową grupę nastolatków z Bytomia-Rozbarku.
Z wykształcenia specjalista od nauk o rodzinie.
Z zamiłowania kinomaniaczka lubiąca aktywnie spędzać czas.
Z wyboru wielbicielka kawy i mody.
Gaduła uzależniona od kontaktu z ludźmi i czasu spędzonego na wolnym powietrzu. Psia mama, fanka kryminałów, gier planszowych i tatuaży, a po kwarantannie również spełniająca się w wypiekach 😀


Aleksandra Makowiecka
Wychowawca podwórkowy; w UNO od 2014 roku, zaczynała jako uczestniczka szkolenia „Szkoła inna niż wszystkie”, później jako wolontariuszka przy Szkole Mobilnej. Już jako pracownik pracowała z grupami podopiecznych w Bytomiu Rozbarku i Karbiu. Aktualnie współprowadzi 8-osobową grupę podopiecznych w Bytomiu- Śródmieściu.
Z wykształcenia: oligofrenopedagog oraz pedagog o specjalności: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna, obecnie kontynuuje studia na specjalności: resocjalizacja z profilaktyką społeczną.
Z zamiłowania autostopowiczka, miłośniczka niskobudżetowych podróży, alternatywnych form edukacji i pedagogiki cyrku, wielbicielka dobrego humoru i dystansu do świata.
Z wyboru człowiek w czepku urodzony 😉 zdobywczyni Korony Gór Polski oraz Korony Gór Europy (w trakcie), uczestniczka Złombola, realizatorka innowacyjnych (często nietrafionych) prezentów 😀


Maria Pawlak
Wychowawca podwórkowy; w GPU UNO od 2015 roku, zaczynała jako wolontariuszka przy Festiwalu Zabawy i Szkole Mobilnej; w 2016 r. uczestniczyła w szkoleniu  „Szkoła inna niż wszystkie”, od 2019 roku jako pracownik współprowdzi 8-osobową grupę podopiecznych w Bytomiu-Bobrku.
Z wykształcenia psycholog.
Z zamiłowania wielbicielka podróży dalszych i tych całkiem bliskich, wycieczek rowerowych, przebywania na łonie natury i zwierząt wszelakich. Fanka abstrakcyjnego poczucia humoru, ładnych słów i rzeczy w kwiatki. Lubi przyglądać się szczegółom.


Beata Jordan
Wychowawca podwórkowy; w GPU UNO od 2016 r., zaczynała jako uczestniczka szkolenia „Szkoła inna niż wszystkie”, w ramach którego odbyła wolontariat przy Szkole Mobilnej. Związana ze Szkołą Mobilną przez kolejne dwa sezony. Od 2019 r. współprowadzi 8-osobową grupę w Bytomiu-Rozbarku.
Z wykształcenia pedagog resocjalizacyjny.
Z zamiłowania domowa florystka i rodzinny fotograf.
Z wyboru miłośniczka psów, gier planszowych i dobrego jedzenia.
Lubi przebywać blisko natury.

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Klimza
Wychowawca podwórkowy, w GPU od 2020 roku; obecnie współprowadzi 8-osobową grupę podopiecznych z Bytomia-Rozbarku. Aktualnie kształci się na kierunku pedagogika specjalna. Miłośniczka jazdy na rolkach i łyżwach. Kocha długie spacery, zachody słońca i książki kryminalne. W wolnych chwilach próbuje swoich sił w robieniu ręcznych kartek okolicznościowych oraz pieczeniu ciast.
Z wyboru człowiek cieszący się z drobnych rzeczy, miłych gestów, uśmiechu innych…

Dominika Królikowska

Wychowawca podwórkowy od 2016 roku, pracowała na dzielnicach Bobrek i Karb, aktualnie prowadzi 8-osobową grupę podopiecznych w Bytomiu-Bobrku.
Z wykształcenia pedagog specjalny oraz mediator.
Prywatnie Żona i Mama z zamiłowania spędzająca czas przy gotowaniu wege szamki, praktykowaniu jogi oraz medytacji.
Z wyboru spędzająca każdą wolną chwilę w kontakcie z naturą, a szczególnie w towarzystwie szczytów górskich lub w domu ze swoimi trzema kotami, książką i kawą.

Monika Placzek
Wychowawca podwórkowy w programie Szkoła Mobilna. W GPU UNO od 2016 roku, zaczynała jako uczestniczka szkolenia „Szkoła inna niż wszystkie”, w ramach którego odbyła wolontariat przy Szkole Mobilnej. Od 2017 roku współprowadzi zajęcia przy Szkole Mobilnej w różnych dzielnicach Bytomia.
Z wykształcenia: pedagog opiekuńczo-wychowawczy.
Miłośniczka górskich i zagranicznych podróży i ekstremalnych roller coasterów. Nieustannie poszerza swoją znajomość języka niemieckiego. Chętnie ogląda polskie seriale obyczajowe. Wolny czas spędza z przyjaciółmi na rozwiązywaniu zagadek w escape roomach.

Katarzyna Niemiec
Wychowawca podwórkowy w programie Szkoła Mobilna. W GPU UNO od 2016 roku zaczynała jako uczestniczka szkolenia „Szkoła inna niż wszystkie”, w ramach którego odbyła wolontariat przy Szkole Mobilnej. Od 2020 roku już jako pracownik animuje czas dzieciom przy Szkole Mobilnej.
Z wykształcenia jest pedagogiem opiekuńczo – wychowawczym.
Miłośniczka podróży małych i dużych, wielbicielka kultury hiszpańskiej.
Z wyboru: fanka gier planszowych oraz serialu „Przyjaciele” =)

Natalia Godek
Wychowawca podwórkowy w programie Szkoła Mobilna. W GP UNO od 2019 roku jako pracownik animuje czas dzieciom przy Szkole Mobilnej, gdzie dalej z wielką pasją i dumą się realizuje 🙂
Z wykształcenia m.in magister turystyki i rekreacji ze specjalnością turystyka uzdrowiskowa i SPA, technik administracji, technik elektroniki medycznej, specjalista pracy socjalnej i dyplomowany pracownik socjalny, specjalista ds. promocji zdrowia z teologią adwentystyczną.
Pasjonatka i hodowca świnek morskich od ponad 20 lat, a od dwóch miesięcy właścicielka kota o polskim imieniu Frida.
Wielbicielka Śląska, krajoznawstwa i gier planszowych.
Z wyboru pracoholik i pasjonatka zabytków industrialnych.


Anna Grosiak
Wychowawca podwórkowy; w GPU UNO od 2021 roku, współprowadzi 8-osobową grupę podopiecznych w Bytomiu-Bobrku.
Z wykształcenia geodeta. Zawodowo zajmuje się organizacją i realizacją gier terenowych, eventów plenerowych, wycieczek szkolnych, wyjazdów firmowych.
Z zamiłowania: fanka wspinania skałkowego, gór, atrakcji linowych, karuzel i dobrych koncertów.
Z wyboru: osoba z dużym dystansem do siebie i świata, poczuciem humoru i pasją do pracy z ludźmi.