Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

Kim jesteśmy?

Dlaczego nazwa „UNO”? Po pierwsze, słowo to pochodzi od nazwy gry karcianej, która wykorzystywana jest w czasie zajęć z podopiecznymi. Po drugie, dlatego, że Ulica Naszą Odpowiedzialnością i ostatecznie: Ulica Nie jest Odpowiedzią.

 

 Robert Cieślar Robert Cieślar – koordynator programu „Szkoła Mobilna” w Bytomiu, streetworker, trener Mobile School  w procesie kształcenia. Współinicjator pracy ulicznej w Bytomiu. Mąż, ojciec dwóch córek. Kucharz amator i miłośnik kuchni szpitalnej. Początkujący biegacz.
Monika Cieślar Monika Cieślar – ukończyła pedagogikę w zakresie pracy socjalnej oraz pedagogikę religii i etykę w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Od 2007r. zaangażowana w realizację projektów z zakresu pedagogiki ulicy. Od 2010r. mieszka i pracuje w Bytomiu, gdzie koordynuje pracę Grupy Pedagogów Ulicy UNO oraz prowadzi szkółki niedzielne i zajęcia z religii ewangelickiej dla dzieci z miechowickiej parafii. Jest żoną z dwunastoletnim stażem i mamą dwóch dziewczynek.  Absolwentka Śląskiej Akademii Liderek Stowarzyszenia Promocji Kobiet Aktywnych SPINKA w Katowicach. Kocha drzewa, brodzenie w rzece, jazdę na rowerze, rozmowy przy cieście. Lubi otwarcie pisać o tym, co ją dotyka i jest dla niej w danej chwili najważniejsze. (Współtworzyła Postyllę kobiet, Modlitewnik kobiet oraz Rozważania kobiet). Prowadzi bloga. Z każdym rokiem jest coraz mniej grzeczną dziewczynką i bardziej otwartą kobietą na relację z Bogiem i innymi.
 Barbara Posłuszna Barbara Posłuszna – pedagog ulicy, wolontariuszka Centrum Misji i Ewangelizacji w Grupie Pedagogów Ulicy UNO w 2013 roku, a obecnie pracownik. Miłośniczka mody, kawy i długich spacerów oraz wieczorów w towarzystwie dobrej książki. Stawia na nowe wyzwania, które pozwalają się jej rozwijać.
Katarzyna Kukucz Katarzyna Kukucz – pedagog ulicy, rozpoczynała jako wolontariuszka CME. W zespole streetworkerów od roku 2011 roku. Kocha góry, książki i zagraniczne wakacje. Przebywanie na łonie natury, ciszę i spokój. Urzeka ją prostota pięknych rzeczy, uwielbia design i wszelkiego typu hand made; od własnoręcznego robienia przetworów po renowację mebli. Polubiła się z maszyną do szycia i szlifierką. Uwielbia też piec i gotować, lubi gimnastykę i jogę. Zachwyca ją stalowy kolor pochmurnego nieba, ciepło żywego ognia i blask spadających gwiazd. Kocha koty i czekoladę, uwielbia spacery, kajaki i gry planszowe, nie znosi za to wstawać rano, bo poranek to dla niej najlepsza pora na sen. Poza tym jest mnóstwo zwykłych rzeczy, które ją cieszą!