Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

List do Dzieciątka – idea

Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia po raz trzynasty zaprasza Państwa do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń. Dlaczego „List do Dzieciątka”? Ponieważ na Górnym Śląsku wigilijne prezenty od zawsze przynosiło Dzieciątko, a nie Mikołaj! Umacniamy tę starą, śląską tradycję!
„List do Dzieciątka” ma prostą ideę. Prosimy dzieci, z którymi pracujemy w bytomskich dzielnicach Bobrek, Karb i.Łagiewniki, aby napisały list do Dzieciątka. Zachęcamy podopiecznych placówki wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej, by napisali o sobie kilka słów i podzielili się w listach swoimi marzeniami, które następnie przekazujemy osobom i grupom, które przygotują dla nich prezenty.
W całej akcji chodzi o samodzielne zakupienie, zapakowanie i przekazanie prezentu konkretnemu dziecku. Zachęcamy również ofiarodawców do przygotowania kartki lub listu z życzeniami dla dziecka i jego rodziny.
W grudniowe popołudnie, świętując Mikołajki spotkamy się z dziećmi na podwórkach. Spędzimy z nimi czas, złożymy życzenia, porozmawiamy o Bożym Narodzeniu i wręczając przygotowane prezenty.
Zwracamy się z ogromną prośbą o dołączenie do akcji poprzez przygotowanie prezentów dla dzieci, z którymi jako pedagodzy ulicy pracujemy na co dzień. Koszt/wartość prezentu: 100 zł. . Prosimy trzymać się tej kwoty znacznie jej nie zawyżając lub nie zaniżając, budzi to bowiem dyskomfort u dzieci, które porównują swoje prezenty z innymi podczas spotkania wigilijnego.
Osoby, które są zainteresowane wsparciem tej akcji, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub o kontakt: barbara.posluszna@cme.org.pl, tel. 519 048 502.
Organizację akcji oraz świątecznego spotkania można także wesprzeć finansowo, wpłacając darowiznę na konto:
ING Bank Śląski oddział Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138,
w tytule przelewu wpisując: LIST DO DZIECIĄTKA