Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

Kogo poszukujemy?

Jeśli chciałabyś/chciałbyś przyłączyć się do następnego Festiwalu Zabawy zobacz, jak impreza została zorganizowana w poprzednich latach i o co prosiliśmy osoby chętne do wolontariatu. To nie takie trudne!

Warsztaty tematyczne – zależą od umiejętności i pasji osób chętnych do wolontariatu, które mogą same coś zaproponować. Zobacz jaką tematykę ma aktualny Festiwal Zabawy i dołącz do naszej ekipy ze swoim warsztatem. Wierzymy, że możesz wzbogacić nasze atrakcje swoimi pomysłami!

Strefa sportowa – prowadzenie konkurencji sportowych, zabaw ruchowych związanych z tematem przewodnim FZ.

Gibbon – Slackline. Zadania wolontariusza: pilnowanie by dzieci wchodziły pojedynczo, pomoc w przejściu młodszym dzieciom.

Fotobudka. Poszukiwany fotograf do pomocy, który wykona dzieciom po 2-3 ujęcia. Potem powstanie mini-galeria zdjęć. Na końcu fotografie zostaną  rozdane dzieciom.

Strefa zabaw podwórkowych. Zadania wolontariusza: poprowadzenie zabaw znanych z dzieciństwa typu: Mamo, mamo ile kroków do ciebie, krowa, farbki, chowany, berek, pucha, ciuciubabka, Stary niedźwiedź mocno śpi, Rolnik sam w dolinie, ciepło-zimno, Baba jaga patrzy itp. Zabawy należy dopasować do akyualnego tematu FZ.

Strefa maluszków (1-3 latka). Zadania wolontariusza: pomoc w prowadzeniu zabaw dla maluszków (kolorowanie, rozwiązywanie prostych zadań, czytanie bajek). W tym punkcie znajdą coś dla siebie także rodzice maluszków, gdyż prowadzone będą proste zabawy rozwijające dzieci, do których można wracać w domu.

Szkoła Mobilna. Zadania wolontariusza: wspólne rozwiązywania/tłumaczenie dzieciom paneli Szkoły Mobilnej.

Obsługa punktu informacyjnego – zapisywanie uczestników na listę obecności, wydawanie numerków do losowania oraz kart do naszej autorskiej gry – Zagraj.

Punkt techniczny – poszukujemy także osób, które pomogą nam czuwać nad stroną techniczną – rozstawianiem stanowisk, transportu sprzętu, pomocą w przenoszeniu rzeczy.

Malowanie twarzy

Czytanie / opowiadanie bajek

Konferansjer/ka

Tworzenie fotorelacji z imprezy