Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

Festiwal Zabawy 2019

W tym roku, realizując unijny projekt „Podwórka bez przemocy – program z zakresu pedagogiki podwórkowej w rejonie Bobrka, Rozbarku i Śródmieścia” organizujemy kolejny Festiwal Zabawy dla dzieci z dzielnic objętych projektem, a także dodatkowo, na mniejszą skalę, w dzielnicy Karb, gdzie pracowaliśmy w minionych 2 latach.

W 2019 r. Festiwal Zabawy odbędzie się w godz. 15.00–18.00 w dniach:

15–17 lipca

  Bytom Rozbark

19–20 lipca

  Bytom Karb

23–25 lipca

  Bytom Bobrek

30 lipca – 01 sierpnia

  Bytom Śródmieście

W tym roku Festiwal Zabawy odbędzie się po raz ósmy na Bobrku, po raz szósty na Rozbarku, po raz trzeci na Karbiu i po raz pierwszy w nowej dzielnicy naszej działalności – w Śródmieściu. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu są 4 żywioły – woda, ogień, ziemia i powietrze. Dlatego naszą imprezę nazwaliśmy „Żywiołowe Podwórka” – w nawiązaniu zarówno do ww żywiołów jak i do tytułu naszego projektu (Podwórka bez przemocy), który realizujemy na co dzień a także do żywiołowości i energii dzieci, które przebywają na podwórkach w Bytomiu. Ważne jest dla nas także promowanie ekologicznego trybu życia – nawiązują do tego eko hasła w Fotobudce, warsztaty recyklingowe czy konkurs Zagraj! Podczas wszystkich edycji tegorocznego FZ będziemy segregować śmieci.

Wśród atrakcji m.in.: różnorodne i codziennie nowe warsztaty artystyczne i sportowe a także: zajęcia archeologiczne, gra o żywiołach XXL, wóz strażacki i spotkanie ze strażakami, zjazd tyrolką, ślizgawka wodna, strzelanie z łuków, warsztaty żonglerki, gibbon, bańki XXL, warsztaty akrobatyczne, modelarskie, wodna bitwa balonowa, malowanie twarzy, zajęcia z recyklingu, Szkoła Mobilna oraz spektakl Sztukmistrzów z Lublina i wiele wiele innych.

Zobacz filmik!

Zobacz relacje z FZ na naszych podwórkach:
relacja 1
relacja 2
relacja 3
relacja 4