Dlaczego nazwa UNO?
Słowo to pochodzi od nazwy gry karcianej, która wykorzystywana jest w czasie zajęć z podopiecznymi, ale przede wszystkim dlatego, że jesteśmy przekonani, że Ulica jest Naszą Odpowiedzialnością i ostatecznie Ulica Nie jest Odpowiedzią.
Barbara Posłuszna
Kierownik placówki wsparcia w formie pracy podwórkowej oraz streetworker.
Koordynuje projekt „UNOsMocni”, w UNO od 2013 roku. Z wykształcenia specjalista nauk o rodzinie. Fanka kryminałów, tatuaży oraz gier planszowych. Lubi sport i aktywnie spędzać czas. Zakochana w modzie, która pozwala jej wyrażać siebie w codzienności. Jej oczkiem w głowie jest jej pies. W wolnych chwilach sięga po kawę lub rusza z plecakiem na górskie wędrówki. Dla oczyszczenia głowy i złapania wewnętrznej równowagi spełnia się piekąc ciasta lub ćwicząc.
Co jest dla niej ważne w pracy w UNO?
Swoboda i otwartość. Duża elastyczność. Cenię to, że każde spotkanie kreują wszyscy jego uczestnicy. Staram się ich uważnie obserwować i podążać za nimi.
Monika Placzek
Streetworker, swoją przygodę z UNO rozpoczęła w 2016 roku. Najpierw jako wolontariuszka, a następnie jako wychowawca podwórkowy, prowadzący zajęcia przy Szkole Mobilnej. Obecnie kontynuuje swoje działania w ramach projektu „UNOsMocni”. Jest miłośniczką górskich i zagranicznych podróży oraz ekstremalnych roller coasterów. Chętnie spędza czas z przyjaciółmi na rozwiązywaniu zagadek w escape roomach. W wolnych chwilach piecze ciasta, ogląda polskie seriale obyczajowe oraz gra w ulubioną grę – oczywiście w „Uno”.
Co jest dla niej ważne w pracy w UNO?
Najbardziej cenię sobie swobodę działania oraz oparte na zaufaniu relacje z podopiecznymi, którzy otwarcie i nieskrepowanie mogą wyrażać siebie.
Katarzyna Niemiec
Streetworker, w UNO od 2020 roku. Z wykształcenia pedagog opiekuńczo-wychowawczy. Fanka serialu „Przyjaciele”, lubi podróże, zarówno te dalekie, jak i bliskie. Prywatnie matka dwóch kotów. W wolnej chwili odsypia, wybiera się na spacery i ogląda seriale kryminalne. Jej ulubioną grą jest Dixit!
Co jest dla niej ważne w pracy w UNO?
Przyjemna atmosfera i pozytywne relacje oraz to, że mogę poznawać dzieci, wymieniać się doświadczeniami, a także ta nutka niewiadomej, bo nigdy nie wiem co nas spotka w dzielnicy.
Razem tworzą UNO, ponieważ: Basia ceni ponad wszystko u-ważność, bo dzięki niej może być bliżej w relacji i podążać za dzieckiem. Kasię charakteryzuje n-owatorskość, ciągle stara się rozwijać i poznawać nowe metody pracy z dziećmi. A Monika jest o-twarta na relacje z podopiecznymi, w których zawsze stara się kierować obiektywizmem.
Poprzez UNO chcą rozbudzać w dzieciach kreatywność i poszerzać ich sposoby działania. Niejednokrotnie przekraczają własne granice, aby do nich dotrzeć i ich wesprzeć.