Tydzień Ewangelizacyjny

Dzięgielów | 30.06 – 07.07.2024

Gabriela Blacha

Gabriela Blacha

Gabriela Blacha

Wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów, realizator dźwięku, instruktor wokalny, instruktor warsztatów gospel. Studiowała na Akademii Muzycznej w Katowice, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej- skrzypce jazzowe. Artystka zarówno solowa jak i twórczyni projektów zespołowych, liderka Kwartetu CDN, pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Festiwalu „Wesoły Wędrownik” promującego twórczość Norberta Blachy, organizowanego od 2012 roku, m.in. wraz z całym zespołem wzięli udział w programie Dzień Dobry TVN. Właścicielka Studia Nagrań B1, w którym współpracuję z wieloma muzykami i instytucjami, m.in Gliwicki Teatr Muzyczny.

 

Jako pedagog i instruktor wokalny od wielu lat moją pasję do muzyki przekazuję dzieciom, młodzieży i dorosłym podczas różnorodnych spotkań warsztatowych. Szczególnie mocno związałam się z muzyką Gospel.

 

Podczas pracy kładę nacisk nie tylko na kwestę wykonawczą (tego jak śpiewamy), ale interpretacyjną – sferę treści (tego co śpiewamy i jak to przekazujemy). Prowadzone przeze mnie warsztaty to czas bardzo aktywny, dbam o to, żeby jak najlepiej wykorzystać czas spotkania i przekazać jak prawidłowo pracować nad emisją głosu i opanować podstawy dobrego śpiewu. Działając w grupie staramy się przez muzykę jeszcze bardziej otwierać na siebie nawzajem. Relacja którą tworzymy, w której uczymy się jedni od drugich, jest podczas tego czasu bardzo ważna.