WIELKIE RZECZY

WIOSENNA KONFERENCJA DLA KOBIET
2 kwietnia 2022  |  godz. 10.00-13.30
Dzięgielów  | Kościół Eben-Ezer  | ks. K. Kulisza 66

Wielkich rzeczy dokonał Pan z nami,
przeto byliśmy weseli. Psalm 126,3

W programie

  • rozważania biblijne i wykłady (szczegóły poniżej)
  • kawa i słodki poczęstunek
  • niespodzianka dla każdej z uczestniczek
  • stoisko Księgarni Warto z wiosennymi nowościami

Mówczynie:

dk. Dorota Obracaj – teolog, pedagog, córka, żona, matka.
Duchowna luterańska, na co dzień służąca w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Katechetka uwielbiająca pracę z dziećmi oraz prace kreatywne, szukająca nowych możliwości nauczania i przekazywania dzieciom i młodzieży Dobrej Nowiny o Panu Jezusie. W wolnych chwilach lubi fotografowanie i podróżowanie, a także dobrą książkę i muzykę.
Temat: Rozważanie biblijne
Agnieszka Laskowska-Hajewska – historyk, archiwista, bibliotekarz, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pracownik Książnicy Cieszyńskiej. Zawodowo i prywatnie popularyzuje historię Śląska Cieszyńskiego, w tym protestantyzmu. Organizatorka wystaw, prelegentka i autorka tekstów nt. historii regionu. Koncentruje się na dziejach Reformacji, działalności parafii i jej duchownych. Szczególną uwagę poświęca zagadnieniu dziedzictwa piśmienniczego ewangelików.
Pochodzi z Zamościa. Obecnie wraz mężem Tomaszem i 8-letnią córką Hanią mieszka w Cieszynie. Z pasją oddaje się górskim wędrówkom. Jest też wielką miłośniczką kina i książek.
Temat: Wdzięczność i radość
Ilona Hajewska – sędzia w stanie spoczynku, mediator sądowy oraz autorka innowacyjnych programów tzw. wyzwań dla małżeństw. Od wielu lat prowadzi spotkania dla kobiet w siedmiu zborach na Śląsku Cieszyńskim. Jest mówczynią na konferencjach dla kobiet i autorką dwóch książek: „Obecność, w której trwam” (2018) oraz „Słowo dla siedmiu zborów” (2019), wydanych przez Wydawnictwo Warto.
Temat: Jedność i błogosławienie jedni drugich
Jeśli zapytasz ją, co lubi najbardziej, to odpowiedź będzie zawsze taka sama – pogłębianie wiedzy biblijnej, nie pomijając pomocy i szacunku dla ludzi, miłości do rodziny, a w szczególności dla kochanych wnuków. Swoje natchnienie czerpie z ulubionych wycieczek górskich.

Zapraszają organizatorzy:
Centrum Misji i Ewangelizacji
Parafia Ewangelicka w Dzięgielowie


Nasi partnerzy