Zapraszamy dzieci w wieku 9–13 lat na zimowisko, które organizujemy w drugim tygodniu śląskich ferii zimowych, czyli od 17 do 23 lutego 2019 r, w Ośrodku „Beskidzka Oaza” w Pisku w Czechach.

Program
wspólny śpiew, modlitwa, zajęcia biblijne, zabawy, konkursy i zawody, kulig z ogniskiem, szaleństwa na śniegu

Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w białym szaleństwie na nartach, snowbordzie, lub sankach. Zorganizujemy trzykrotnie dwugodzinny wyjazd na stok na Kempaland Bukowiec.

Wyjazdy te wiążą się z następującymi dodatkowymi kosztami:

  • wypożyczenie sprzętu narciarskiego (w przypadku braku własnego) – ok. 35 zł dziennie
  • karnet na zjazdy – ok. 30 zł/jedno dopołudnie
  • instruktor – ok. 60 zł za godzinę (istnieje możliwość zjazdów bez instruktora, ale tylko po uprzednim zaaprobowaniu przez instruktora umiejętności narciarskich)Rodziców bardzo prosimy o dokładne sprawdzenie sprzętu – czy buty są dobre, czy narty i kijki są dosyć długie. Jeżeli sprzęt będzie zły, to będzie trzeba pożyczyć dobry, na koszt rodzica.

Koszt
700 zł/os. (obejmuje: nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, transport na stok, kulig)

Zgłoszenia i przedpłata
200 zł do 13 stycznia 2019 r. na konto:
ING Bank Śląski oddział Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138
tytułem: zimowisko + imię i nazwisko uczestnika

Pozostałą kwotę można zapłacić do 4 lutego na powyższe konto.


Kontakt 

Danuta Ostruszka
tel. 665 865 353
danuta.ostruszka@cme.org.pl

 

Zachęcamy…

Wiele dzieci może skorzystać z tego wypoczynku tylko dzięki darczyńcom funduszu „Daj dzieciom nadzieję”. Akcja zbierania środków na ten cel trwa cały rok – pomóż nam zrealizować ich marzenia! Chcemy dać dzieciom nadzieję – na wartościowy wypoczynek, interesujące zajęcia, dobre wspomnienia i kontakt ze Słowem.

 

Poniżej zdjęcia z zimowiska w 2018 roku.

chevron-right chevron-left

Dodatkowe informacje

Zimowisko 2018

„Dzień dobry, dzień dobry, ten dzień będzie dobry…” taką piosnką rozpoczynaliśmy każdy nowy dzień na zimowisku dla dzieci, organizowanym przez Centrum Misji i Ewangelizacji w ośrodku „Beskidzka Oaza” w Piosku na Zaolziu (28.01 – 3.02.2018). I rzeczywiście, każdy dzień był wyjątkowy, wesoły, szczęśliwy i dobry. Dzieci spędzały czas pod okiem animatorek Danuty Ostruszki i Jolanty Janik oraz pedagoga Andrzeja Kloske.

chevron-right chevron-left

Naszym przewodnim hasłem było „Stworzeni, by wielbić”. Codziennie uczyliśmy się o oczekiwaniach, jakie ma wobec nas i naszych zmysłów Pan Bóg. On chce, by nasz wzrok skierowany był w Jego kierunku, by nasz słuch słyszał Jego Słowo, nasze usta głosiły Ewangelię, a ręce czyniły dobro. Jesteśmy stworzeni, by całym sobą wielbić Pana Boga.

Oczywiście nie zabrakło białego szaleństwa. Przez  trzy dni do południa, pod okiem instruktora Janusza Bugiela, szusowaliśmy na stoku. Szybciej lub wolniej, z większej lub mniejszej górki, na desce lub nartach, ale zdecydowanie wszyscy z wielką frajdą. Wcześniej pan Janusz nauczył nas zasad obowiązujących na stoku, a codziennie przed śniadaniem chętnych zabierał na poranny bieg po lesie i gimnastykę.

Jak zima to musi być i kulig! I był! Przepiękną, malowniczą trasą wzdłuż potoku Czadeczki w Jaworzynce, z ogniskiem, kiełbaską i gorącą herbatką. Była bitwa na śnieżki, górska zimowa wyprawa i oczywiście na zakończenie karnawałowy bal przebierańców.
Smutno było nam wyjeżdżać do domu, na pewno spotkamy się znowu za rok!

Zgłoszenie 2019


Nasi partnerzy