Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

List do Dzieciątka – zasady

 1. Organizatorem akcji „List do Dzieciątka” jest Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia – jednostka lokalna Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
 2. Celem akcji jest pielęgnowanie tradycji bezinteresownego obdarowywania drugiego człowieka w oparciu o wzajemne zaufanie: Dziecka i Darczyńcy, zwanego w akcji Dzieciątkiem.
 3. Akcja trwa od 30 września do 16 grudnia 2020 r.
 4. Prezenty przygotowane w ramach akcji otrzymają podopieczni placówki wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej, uczestnicy programów Grupa Mocy oraz Szkoła Mobilna, które są realizowane w ramach projektu unijnego „Podwórka bez przemocy – program z zakresu pedagogiki podwórkowej w rejonie Bobrka, Rozbarku i Śródmieścia” oraz streetworkerzy – jeśli znajdą się darczyńcy, którzy wybiorą wariant „cegiełka- prezent dla streetworkera”.
 5. List od dziecka/streetworkerów wysyłany jest skanem lub pocztą tradycyjną wg deklaracji w formularzu zgłoszeniowym.
 6. Ze względu na dobro podopiecznych oraz ochronę danych osobowych, Organizator przekazuje Darczyńcy jedynie podstawowe informacje, które pomogą mu w przygotowaniu odpowiedniego prezentu dla dziecka (m.in.: imię, wiek, płeć, rozmiar noszonych ubrań lub butów). Streetworkerzy jako osoby dorosłe (mające pełne prawa) w pełni się przedstawią i opiszą szkolenia/warsztaty, w których chcieliby wziąć udział rozwijając swoje umiejętności zawodowe.
 7. Koszt prezentu: 100 zł. Prosimy trzymać się tej kwoty znacznie jej nie zawyżając lub nie zaniżając, budzi to bowiem dyskomfort u dzieci, które porównują swoje prezenty z innymi podczas spotkania wigilijnego, kiedy otrzymują prezenty. W przypadku prezentu dla streetworkera proszę wybrać odpowiednią dla Państwa wysokość „cegiełki”
 8. Prezent można przygotować indywidualnie lub grupowo.
 9. Prezent należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera do siedziby Grupy Pedagogów Ulicy UNO w Bytomiu, mieszczącej się w budynku „Cisza Syjonu” przy ul. Matki Ewy 1 (dzielnica Miechowice).
  Pełny adres: Grupa Pedagogów Ulicy UNO, ul. Matki Ewy 1, 41–923 Bytom-Miechowice
 10. Osoby ze Śląska Cieszyńskiego mogą zostawić prezent w biurze Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie, ul. Misyjna 8, w godzinach od 8.00 do 16.00, koniecznie z adnotacją „List do Dzieciątka” oraz swoim imieniem i nazwiskiem. Prezent należy dostarczyć tam osobiście i zadbać o to, by był opisany – w innym wypadku może zostać omyłkowo wysłany za granicą w ramach innej świątecznej akcji CME. Ostateczny termin dostarczania prezentów do miejsc zbiórki to 6 grudnia 2020 r.
 11. Osobiste dostarczenie prezentu do siedziby w Bytomiu należy poprzedzić kontaktem telefonicznym w celu ustalenia terminu i godziny spotkania (możliwe dostarczenie prezentów także wieczorami
  i w weekendy – 693 927 373 )
 12. Zgłoszenie przystąpienia do akcji następuje po wypełnieniu formularza oraz po zapoznaniu się i zaakceptowaniu zasad tegorocznej edycji.