Tydzień Ewangelizacyjny

Dzięgielów, 30 czerwca ‒ 8 lipca 2018

Wykłady biblijne

Na wykłady biblijne zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty (2-7 lipca 2018) pod duży namiot TE.

Z okazji 20-lecia Szkoły Biblijnej CME jej wykładowcy przybliżą przesłanie mało znanych ksiąg Biblii, zachęcą do zmierzenia się z poselstwem jednej księgi, a potem zaproszą do dyskusji na temat jej treści i znaczenia.

Tegorocznymi wykładowcami będą:
ks. Timothy Hinrichs

2.07.  Oddzieleni od Boga czy dla Boga?
Co łączy potrawkę z królika, problemy dermatologiczne i urodzenie dziecka? Według Słowa Bożego każde z nich może oddzielić człowieka od Boga. Jak radzono sobie z tymi i z innymi problemami? Czy to naprawdę ma coś wspólnego z nami w XXI wieku?

3.07.  Przedsmak końca świata
Wyobraź sobie potężne powodzie i pożary pustoszące miasto. Brzmi jak najnowszy thriller z Hollywood? Przepowiednia o zniszczeniu pewnego starożytnego miasta zapowiada zniszczenie naszego świata przed powrotem Chrystusa. Objawia też cechy jedynego, prawdziwego Boga, który różni się od wszystkiego, co znamy.

ks. Adam Podżorski

4.07. Daleko od Jerozolimy
Akcja tej księgi toczy się setki kilometrów od Jerozolimy. Jest to opowieść o  wielkim zagrożeniu dla ludzi wiernych Bogu. Sam Bóg wydaje się nie mieć wiele do powiedzenia, a widmo tragedii zbliża się nieuchronnie… W księdze czytamy również o wyborach miss i o niezwykłej tradycji, pielęgnowanej także współcześnie.

ks. dr Grzegorz Olek

5.07. O co tak naprawdę chodzi?
Do dnia dzisiejszego nawet najlepsi bibliści nie umieją odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o co, tak naprawdę, chodzi w tej księdze. Dla jednych jest zbyt światowa i śmiała, dla innych cytuje tylko niebezpieczne poglądy na świat. A tak naprawdę, prowokuje do zmierzenia się z życiem oko w oko. Czy masz tyle odwagi?

dr hab. Piotr Lorek

6.07. Bezsens życia
Nieraz myślisz, że w perspektywie śmierci wszystkie wysiłki tracą sens. Możesz, jak tragiczny bohater, próbować dobrej miny do złej gry, ale finał tego szaleństwa i tak jest Ci znany. Chrześcijaństwo daje nadzieję życia po śmierci, ale czy daje nadzieję na szczęśliwe życie tu i teraz? Jaka jest wartość życia przed śmiercią?

7.07. Pusta rozpusta
Znów, może nawet mimowolnie, przekraczasz chrześcijańskie tabu i nie doświadczasz jakichkolwiek negatywnych konsekwencji. Podważasz kolejny duchowy autorytet … bez gromu z jasnego nieba. Co Cię powstrzyma przed własnymi popędami? Czy jest cokolwiek, co Cię skutecznie wystraszy,  przekona?

 

Dodatkowo wykłady będą do wysłuchania on-line przez Internet, początek około godziny 11.00.