Tydzień Ewangelizacyjny

Dzięgielów | 7-10.07.2022

Etapy pracy

Całość naszej pracy podzielona jest na trzy etapy:

Tydzień Przygotowawczy
Rozpoczyna się wspólną kolacją o godzinie 19.00 w niedzielę 3 lipca, a kończy 7 lipca o godzinie 15.30. Podczas tego etapu przygotowujemy infrastrukturę, gromadzimy i wykonujemy pomoce niezbędne przy prowadzeniu konkretnych punktów programu, mamy próby i przeprowadzamy testy. Wszystko po to, aby rozpocząć.

Tydzień Ewangelizacyjny
Dla wolontariuszy rozpoczyna się 7 lipca o 15.30, a kończy 10 lipca ok. godziny 19.00. Ten etap to głównie pomoc przy prowadzeniu poszczególnych punktów programu i utrzymaniu infrastruktury Tygodnia. TE to wspaniały czas, choć praca bywa wyczerpująca, jednocześnie dając wiele satysfakcji! Nic nie może równać się z uśmiechem dziecka, które dziękuję swojemu wujkowi lub cioci, oklaskami dla ekipy technicznej, która podczas deszczu zamyka burty namiotów, czy słowami kierownika, który mówi: „Dobra robota!”. Taką pracę pamięta się całe życie, podobnie, jak…

Sprzątanie
To etap, który następuje zaraz po ostatnim spotkaniu ewangelizacyjnym w niedzielę 10 lipca. Podczas sprzątania rozkładamy, składamy, zwijamy, pakujemy, rozkręcamy, skręcamy… – po prostu sprzątamy :). Dokładne wykonanie tej pracy przede wszystkim ułatwia działanie w trakcie Tygodnia Przygotowawczego w następnym roku.