Tydzień Ewangelizacyjny

Dzięgielów | 2-9.07.2023

NSA

NSA

NSA

NSA

6 lipca 2023 | godzina 20.30 | TE Dzięgielów

Zespół NSA to chrześcijańska grupa muzyczna działająca od listopada 2018 roku. Powstała równolegle z Nyskimi Spotkaniami Akademickimi „Młody Jeleń”. NSA bierze nazwę od inicjałów tych spotkań i powstało z inicjatywy studentów i sympatyków Wydziału Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Zaczęło się od cotygodniowych uwielbień w małym, sześcioosobowym składzie i szybko przemieniło się w ogromne pragnienie czegoś więcej. Mówią o sobie: „Jesteśmy młodymi ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem szukają żywego Boga.”

Początkowo tworzyli i grali własne aranżacje znanych uwielbieniowych utworów (z gatunku pop-gospel) z Polski i z zagranicy jednak pandemia zmotywowała ich do zdalnych nagrań. Podczas pierwszego lockdownu wypuścili do sieci domowe edycje utworów „Psalm 23” i „Jesteś tu” oraz nagrali pierwszy polski cover utworu czołowego przedstawiciela muzyki worship w USA – Chrisa Tomlina pt. „Who you are to me”.

W międzyczasie zaczęli pracować nad autorskim materiałem opartym na ich własnych doświadczeniach i wrażliwości, a skład NSA powiększył się do dziewięcioosobowej społeczności. W październiku 2022 roku wydali pierwszy debiutancki album „Inny”, który zawiera 4 autorskie kompozycje. Aktywnie koncertują biorąc udział w różnych wydarzeniach chrześcijańskich na terenie całej Polski, a także Czech.

Posłuchaj muzyki zespołu NSA: