Tydzień Ewangelizacyjny

4-11 lipca 2021 online

Spotkania ewangelizacyjne

Ewangelista: Stuart McAllister

Tłumaczenie zwiastowania na polski język migowy.

 

4 lipca, niedziela, godz. 20.00-21.30
Idź i… zadawaj pytania
Wielu ludzi bezrefleksyjnie przyjmuje filozofię niepewności, niemożności poznania absolutu i uzyskania jednoznacznej odpowiedzi na egzystencjalne pytania. Dominuje przekonanie, że niczego nie można być pewnym, odrzuca się fakt istnienia Boga jako niepodważalnej prawdy. Co na to Ewangelia? Czy zawiera unikalną odpowiedź na pytania po co żyjemy i dokąd zmierzamy?

5 lipca, poniedziałek, godz. 20.00-21.30
Idź i… pragnij dobra
Często definiują nas nasze pasje i pragnienia. Dbamy o własne dobro, kosztem absolutnego Dobra. Czy potrafimy żyć wyłącznie swoimi uczuciami, apetytami, tęsknotami? A może nasze pragnienia prowadzą nas w stronę czegoś głębszego i trwałego?

6 lipca, wtorek, godz. 20.00-21.30
Idź i… bądź szczęśliwa/szczęśliwy
Głęboko w nas tkwi pragnienie szczęścia, ale jest wiele powodów, dla których nie czujemy się szczęśliwi. Ludzie, okoliczności, niesprawiedliwość, którą dookoła dostrzegamy i której doświadczamy, blokują nasze nadzieje i w rezultacie budzą w nas gniew. Nasze życie niszczą urazy, rozgoryczenie, złość, rozpacz. Czy Chrystus może wkroczyć w ten mrok niepowodzeń, niespełnienia i odrzucenia? Co oferuje na drogę?

7 lipca, środa, godz. 20.00-21.30
Idź i… miej nadzieję
Z jednej strony żądza władzy i chęć kontrolowania innych, a z drugiej poczucie bezradności i beznadziei kształtują życie wielu z nas. Kogo za to winić? Gdzie szukać sprawiedliwości? Dlaczego nierzadko złym ludziom wiedzie się dobrze, a dobrzy doświadczają zła? Czy Ewangelia zawiera rozwiązanie problemu tych życiowych sprzeczności?

8 lipca, czwartek, godz. 20.00-21.30
Idź i… szukaj sprawiedliwości
Tyle jest bezprawia na świecie! Często czujemy się krzywdzeni, bywamy dyskryminowani, stajemy się ofiarami. A złe rzeczy mogą się zdarzyć w każdej chwili i jakby nikt o tym nie chciał wiedzieć, o to zadbać czy zrobić z tym porządek. Czy jest szansa na jakąkolwiek odpowiedź i pomoc? Czy skutecznym lekarstwem na to może być dar Bożej łaski?

9 lipca, piątek, godz. 20.00-21.30
Idź i… przebaczaj, kochaj!
Wrogość, wyobcowanie, samotność – to znaki firmowe obecnych czasów. Wysoka przestępczość, korupcja, przemoc, hejt sprawiają, że zmienia się nasz styl życia i sposób komunikowania. Jesteśmy na wojnie, łatwo nam atakować online, trudniej się bronić. Jesteśmy wciągnięci w codzienne konflikty, afery, bezlitosną krytykę, obrzucanie się inwektywami. Jakiej mocy potrzebujemy, żeby codziennie przebaczać i kochać, jak Chrystus?

10 lipca, sobota, godz. 20.00-21.30
Idź i… mierz się ze sobą
Niektórzy doświadczają odrzucenia, licznych niepowodzeń, upokorzeń. Czasem wyniszczają nas myśli o tym, co zrobiliśmy albo czego nie zrobiliśmy, a mogliśmy. Nieobce są nam poczucie winy, rozczarowanie, wstyd, a nawet wstręt do samych siebie. W czym można upatrywać nadziei, uwolnienia? Czy Ewangelia zawiera remedium na taki stan?

11 lipca, niedziela, godz. 20.00-21.30
Idź i… żyj wiecznie
Kultura, dobra materialne, polityka – czy w tych przestrzeniach możemy znaleźć zaspokojenie dla naszych pragnień, marzeń, nadziei? Co może przynieść nam spełnienie, dać poczucie wartości, znaczenia, a nie chwilową przyjemność, a potem rozczarowanie i dotkliwą świadomość, że nic nie wystarczy, nie zaspokoi na dłużej naszych pragnień i oczekiwań? Jest w nas tęsknota za życiem spełnionym, obfitym, nieśmiertelnością, transcendencją, ale tylko Chrystus ma w ofercie życie wieczne!