Tydzień Ewangelizacyjny

Dzięgielów, 30 czerwca ‒ 8 lipca 2018

Koncerty wieczorne

O godz. 20.30 na scenie głównej Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie, pod namiotem, w którym zmieści się ok. 2 000 osób, pojawi się wybrany zespół lub wykonawca chrześcijański, by zaprezentować swoje przesłanie artystyczne.

Zapraszamy serdecznie!

30 czerwca, sobota: Дія Друга z Kijowa

Śpiewają po hebrajsku, rosyjsku i ukraińsku. Są profesjonalnymi muzykami, ale proszą, by nie nazywać ich pro-fesjonalnym zespołem, a grupą muzykujących przyjaciół. Chwalą Boga muzyką i śpiewem już ponad 20 lat. Nagrali kilka płyt. Podkreślają, że łączy ich wiara w to, że muzyka pobudza ludzi do zaprzyjaźniania się ze sobą nawzajem i z Panem Bogiem, i że pomaga we wspólnym działaniu na rzecz Bożego Królestwa. Dlatego zespół, który tworzą, nosi nazwę Дія Друга czyli „Działanie Przyjaciela”.

1 lipca, niedziela: Pathlife

Zespół powstał w 2014 roku, a już w roku 2016 został laureatem 1. nagrody w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Glory we Wrocławiu. Wykonuje własne utwory. Dużo koncertuje, ciesząc się uznaniem i aprobatą publiczności. Supportował m.in. takie zespoły jak: TGD, Natalia Niemen oraz Exodus 15.

4 lipca, środa: Joanna Smajdor i Mateusz Walach

Uczestnicząc w telewizyjnym programie The Voice of Poland Asia Smajdor zachwyciła jurorów i publiczność swoim talentem i barwą głosu. W ubiegłym roku wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
W Dzięgielowie koncertować będzie po raz pierwszy i towarzyszyć jej będą muzycy zaproszeni przez Mateusza Walacha, aranżera i kompozytora, założyciela i dyrygenta Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective.

5 lipca, czwartek: 12 kamieni

Za górami, za lasami, za blokami i kamienicami żyła sobie grupa przyjaciół. Każdy miał w swoim domu supercenne cacko. Miały rożne kolory i kształty, łączyło je jedno – wszystkie były piękne. Niektórzy trzymali swoje cacka w szufladzie. Żeby się nie zniszczyły, nie ubrudziły, żeby ich nikt nie ukradł. Byli pośród nich również tacy, którym cacka dawały fejm i podziw, ale czuli, że mogą z nimi zrobić coś więcej. Więcej dobra. To my, jeszcze rok temu. Każdy robił coś, gdzieś, po coś, po nic, z kimś, sam, chcąc, nie chcąc. Zorientowaliśmy się, że razem możemy stworzyć coś dobrego na większą skalę niż nasze klatki schodowe. Że mamy do tego wszystkie narzędzia, jakich nam trzeba. To nie mógł być przypadek.

6 lipca, piątek: Zespół CME

Zespół CME powstał w 2000 roku w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia wspólnego śpiewu w trakcie spotkań dla młodzieży organizowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji. Od lat prowadzi w śpiewie także uczestników Tygodni Ewangelizacyjnych. Czas płynie, zmienia się skład zespołu, ale główny cel, dla którego został powołany, pozostaje ten sam – wielbienie Boga pieśnią i prowadzenie innych w śpiewie dla Jego chwały. Śpiewajmy i módlmy się wraz z nimi, prosząc o błogosławieństwo!

7 lipca, sobota: Warsaw Worship Team

Na co dzień mieszkają, pracują i służą w Warszawie, jednak zakochali się również w Dzięgielowie i chętnie tu wracają. Swoją obecnością i talentami wnoszą świeży muzyczny powiew i są ogromnym zachęceniem do uwielbienia i modlitwy. W tym roku oprócz porannego śpiewu przed wykładem poprowadzą również niezwykły koncert modlitwy.