Tydzień Ewangelizacyjny 2019

29 czerwca – 7 lipca, Dzięgielów

TED 2019 od A do Z

A jak ALEJKA SPACEROWA
Na terenie Tygodnia znajduje się alejka pod drzewami, po której można spacerować, np. z wózkiem oraz miejsca, gdzie można usiąść lub rozłożyć koc. Wzdłuż alejki spacerowej znajdują się stoiska prezentujące poszczególne instytucje i organizacje oraz księgarnia „Warto” z szeroką ofertą wydawnictw chrześcijańskich.

B jak BIURO TE
Tu zostaniesz zarejestrowany jako stały uczestnik, poinformowany o programie, jaka jutro będzie pogoda i jakie są połączenia autobusowe lub wyniki Twoich egzaminów. W razie jakichkolwiek pytań, tu uzyskasz wszystkie potrzebne informacje.

C jak CAFÉ TE
Kafejka czynna jest od 11.30 do 21.00 i zmieści ok. 200 gości – zaprasza na tradycyjne i całkiem nowe przysmaki z kuchni CME oraz aromatyczną kawę i herbatę.

D jak DUSZPASTERSTWO I PORADNICTWO
Jeśli borykasz się z problemami, masz pytania, szukasz pomocy – codziennie możesz porozmawiać z duszpasterzem/doradcą, osobą oznakowaną specjalnym identyfikatorem: „Chcesz porozmawiać? Jestem do dyspozycji”. Noszenie go w ciągu dnia oznacza jego gotowość do rozmowy – wystarczy podejść.

D jak DYSKUSJE W GRUPACH
Po każdym porannym wykładzie biblijnym odbywają się dyskusje w grupach związane z tematyką wykładu konkretnego dnia. Prowadzone są one przez moderatorów.

E jak EWANGELIA DLA DZIECI
Spotkania ewangelizacyjne dla dzieci odbywają się codziennie o 17.00 w dwóch grupach wiekowych: 3–6 lat i 7–11 lat. Prowadzone są przez grupy pedagogów i animatorów.

E jak Ewangelia dla #młodych 12+
Spotkania ewangelizacyjne codziennie o 17.00 prowadzi grupa animatorów zajmujących się pracą młodzieżową.

E jak EWANGELIA DLA MŁODZIY I DOROSŁYCH
Codziennie o 17.00 pod dużym namiotem odbywają się spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych.

F jak FAMILIJNE NIEDZIELE
W niedzielne popołudnia zapraszamy na program przygotowany dla całych rodzin, m.in. spektakl teatralny i koncert.

G jak GRY
STREFA #GIER otwarta jest codziennie w godzinach 13.00–17.00. Pędzące żółwie, Dobble, Uno, Halli Galli, Ligretto, Jungle speed, Wsiąść do Pociągu: Europa, Catan (Osadnicy z Catanu), 5 Sekund, Taboo, Tajniacy… i wiele innych propozycji. Przyjdź, zagraj! Codziennie będziemy uczyć zasad innej gry.

H jak HISTORIA
Tydzień Ewangelizacyjny wpisuje się w historię regionu i Kościoła. W tym roku odbywa się już po raz 70!

I jak INFORMACJA
Tu zostaniesz poinformowany o programie, otrzymasz tzw. jednodniówki TE z tekstami pieśni i programem na dany dzień, dowiesz się, gdzie możesz zjeść, przewinąć dziecko, a także co wydarzy się za chwilę, a co jutro.

J jak JEDZENIE
Istnieje możliwość zakupu posiłków w punktach gastronomicznych obok dużego namiotu oraz obiadów wydawanych w Restauracji TE. Bloczki na obiady można zakupić w Café TE.

K jak KONCERTY
O godzinie 20.30 na scenie głównej pod namiotem wystąpią zespoły reprezentujące różne style muzyki chrześcijańskiej. Koncerty odbywać się będą codziennie, za wyjątkiem poniedziałku i wtorku, w te dwa wieczory zapraszamy na tzw. społeczności na kwaterach.

K jak KSIĘGOWĆ
Znajduje się w budynku Centrum Misji i Ewangelizacji na pierwszym piętrze. W trakcie trwania TE księgowość CME czynna będzie: sob–ndz 15.00–16.45 i pn–pt 8.00–16.45. W tym czasie można załatwić wszelkie sprawy finansowe: otrzymać fakturę, paragon za pobyt, wpłacić darowizny, otrzymać informacje o finansach CME.

M jak MALUSZEK
Na terenie TE dysponujemy miejscem dla rodziców i opiekunów z małym dzieckiem: do przewijania, karmienia, podgrzania posiłku w mikrofalówce.

M jak MODLITWA
W biurze TE znajduje się skrzynka, do której możesz wrzucać swoje prośby i intencje modlitewne. Każdy dzień poświęcony jest modlitwie o konkretny projekt oraz wybranym intencjom ze skrzynki. W budynku Syloe znajduje się specjalne miejsce na modlitwę i wyciszenie w ciągu dnia.

N jak NAMIOTY
Tydzień Ewangelizacyjny bywa przez media nazywany ewangelizacyjnym miasteczkiem namiotowym. Większość punktów programu odbywa się pod namiotami. Scena główna TE mieści się pod namiotem mieszczącym ok. 1500 miejsc.

O jak OFIARY
W czasie spotkań ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych zbierane będą ofiary na pokrycie kosztów organizacji Tygodnia. TE utrzymuje się z ofiar. Możesz też wesprzeć jego organizację, wpłacając darowiznę na konto: ING Bank Śląski 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138 z dopiskiem „darowizna na działalność statutową OPP (TED)”. Możesz ją odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym.

P jak PUNKT MEDYCZNY
Blisko namiotu głównego codziennie od 11.00 do 22.00 czynny jest punkt, w którym dyżuruje lekarz lub pielęgniarka.

P jak PIASKOWNICA
To miejsce, w którym rodzic/opiekun może pobyć ze swoim małym dzieckiem, pobawić się oraz posłuchać spotkań ewangelizacyjnych z dużego namiotu.

R jak ROZMOWA
Organizatorzy Tygodnia, czyli pracownicy CME i wolontariusze z Komitetu TE, chętnie porozmawiają i spróbują odpowiedzieć na wszelkie pytania.

S jak SEMINARIA
Od soboty do niedzieli zapraszamy na wybrane seminaria tematyczne, które prowadzą specjaliści różnych dziedzin i przedstawiciele różnych grup: teolodzy, psycholodzy, pedagodzy, duchowni, nauczyciele, studenci itd.

Ś jak ŚPIEWAJ Z NAMI
To czas, kiedy możesz ze specjalnie przygotowaną grupą muzyczną pośpiewać stare i nowe piosenki w różnych aranżacjach.

T jak TRANSMISJA
Dzięki przekazowi internetowemu wykłady o 11.00 i spotkania ewangelizacyjne o 17.00 są transmitowane na naszym kanale YT.

U jak UWAGA
Teren Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie jest miejscem wolnym od dymu tytoniowego, alkoholu i innych używek.

W jak WOLONTARIUSZE
To grupa ludzi, którzy dobrowolnie, świadomie i bez wynagrodzenia angażują się w prace na rzecz CME, które jest organizatorem Tygodnia Ewangelizacyjnego. Co roku pomaga nam ok. 300 wolontariuszy. Dziękujemy!

W jak WYKŁADY
Od poniedziałku do soboty ok. 11.00 rozpoczynają się poranne wykłady biblijne. Poprowadzą je dawni i obecni wykładowcy Szkoły Biblijnej CME, która w tym roku obchodzi dwudziestolecie swojej działalności.

Z jak ZAPRASZAMY DO DZIĘGIELOWA!
Program Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie można otrzymać we wszystkich parafiach ewangelickich na Śląsku i w biurze Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.