Tydzień Ewangelizacyjny

Dzięgielów, 30 czerwca ‒ 8 lipca 2018

Od A do Z czyli TED w 2018 roku

A jak ALEJKA SPACEROWA
Na terenie Tygodnia znajduje się alejka pod drzewami, po której można spacerować, np. z wózkiem oraz miejsca, gdzie można usiąść lub rozłożyć koc. Wzdłuż alejki spacerowej znajdują się stoiska prezentujące poszczególne instytucje i organizacje oraz księgarnia „Warto” z szeroką ofertą wydawnictw chrześcijańskich.

B jak BIURO TE
Tu zostaniesz zarejestrowany jako stały uczestnik, poinformowany o programie, gdzie możesz zjeść, przewinąć dziecko, a także co wydarzy się za chwilę, a co jutro, jaka będzie pogoda i połączenia autobusowe. W razie jakichkolwiek pytań tu uzyskasz wszystkie potrzebne informacje.

C jak CAFÉ TE
Kafejka czynna jest od 9.00 do 21.00 i zmieści ok. 200 gości – zaprasza na tradycyjne i całkiem nowe przysmaki z kuchni CME oraz aromatyczną kawę i herbatę.

C jak CYKL DLA DZIECI
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5–12 lat na specjalne zajęcia biblijno-artystyczne.

D jak DUSZPASTERSTWO I PORADNICTWO
Jeśli borykasz się z problemami, masz pytania, szukasz pomocy – codziennie możesz porozmawiać z duszpasterzem/doradcą, osobą oznakowaną specjalnym identyfikatorem: „Chcesz porozmawiać? Jestem do dyspozycji”. Noszenie go w ciągu dnia oznacza jego gotowość do rozmowy – wystarczy podejść.

D jak DYSKUSJE W GRUPACH
Po każdym wykładzie biblijnym odbywają się dyskusje w grupach związane z tematyką wykładu konkretnego dnia i poszerzające ją. Prowadzone są one przez moderatorów.

E jak EWANGELIA DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
Codziennie o 17.00 pod dużym namiotem odbywają się spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych Ewangelistą dla młodzieży i dorosłych w 2017 roku jest Matthias Clausen.

E jak EWANGELIA DLA DZIECI
Spotkania ewangelizacyjne dla dzieci odbywają się w trzech grupach wiekowych: 3–6 lat, 7–10 i 11–13 lat i w trzech miejscach na terenie naszego „miasteczka ewangelizacyjnego”.

F jak FAJNA SZKOŁA
SZKOŁA MOBILNA to wyjątkowa zielona skrzynia na kółkach z rozsuwanymi tablicami z kolorowymi panelami edukacyjnymi i profilaktycznymi, dostosowanymi do różnych grup wiekowych dzieci. W Polsce działają trzy Szkoły Mobilne, z czego jedna w Bytomiu. Zajęcia przy niej prowadzą pedagodzy z Grupy Pedagogów Ulicy UNO, czyli pracownicy i wolontariusze CME.
Zajęcia przy Szkole Mobilnej odbywają się codziennie od 11.45 do 12.45 w ramach drugiej części cyklu dla dzieci oraz od 19.00 do 20.00 obok dużego namiotu. Po ewangelizacji a przed koncertem dzieci będą mogły rozwiązywać zadania, a Grupa Pedagogów Ulicy UNO odpowie na pytania, dlaczego, jak i gdzie pracuje na ulicy.

G jak GRY
STREFA GIER otwarta jest codziennie w Café w godzinach: 13.00–16.30 i 19.30–21.00. Jeżeli szukasz miejsca pełnego zabawy i ciekawych ludzi, to znajdziesz je tu. Przyjdź sam lub z przyjaciółmi, wypożycz gry (planszowe i karciane), sprzęt sportowy, gazety albo usiądź i pokoloruj z nami czy też zagraj w piłkarzyki!

H jak HISTORIA
Tydzień Ewangelizacyjny wpisuje się w historię regionu i Kościoła. W tym roku odbywa się już po raz 69!

I jak INFORMACJA
Tu zostaniesz poinformowany o programie, otrzymasz tzw. jednodniówki TE z tekstami pieśni i programem na dany dzień, dowiesz się, gdzie możesz zjeść, przewinąć dziecko, a także co wydarzy się za chwilę, a co jutro. W razie jakichkolwiek pytań, tu uzyskasz wszystkie potrzebne informacje.

J jak JEDZENIE
Istnieje możliwość zakupu posiłków w punktach gastronomicznych obok dużego namiotu oraz obiadów wydawanych w Restauracji TE. Bloczki na obiady można zakupić w Café TE, do której zapraszamy także na kawę, herbatę i pyszne ciasta.

K jak KONCERTY Z PRZESŁANIEM
O godzinie 20.30 na naszej scenie głównej pod namiotem odbywa się występ zespołu lub artysty chrześcijańskiego.

K jak KSIĘGOWOŚĆ
Znajduje się w budynku Centrum Misji i Ewangelizacji na 1. piętrze. W trakcie trwania Tygodnia Ewangelizacyjnego księgowość CME czynna będzie: sob–ndz 15–17.00 i pn–pt 8.00–16.45. W tym czasie można załatwić wszelkie sprawy finansowe – otrzymać fakturę, paragon za pobyt, wpłacić wszelkiego rodzaju darowizny, otrzymać informacje o finansach CME.

L jak LUDZIE
Impreza letnia nie może odbyć się bez ludzi, bo „Ludzie to Boża metoda”, jak głosi hasło CME, i bez… lodów – u nas też ich nie zabraknie!

Ł jak ŁAWKI
Między namiotem głównym a alejką spacerową znajdują się zacienione ławki – dla wszystkich starczy miejsca!

M jak MALUSZEK
Na terenie TE dysponujemy miejscem dla rodziców i opiekunów z małym dzieckiem: do przewijania, karmienia, podgrzania posiłku w mikrofalówce.

M jak MODLITWA
W biurze TE znajduje się skrzynka, do której możesz wrzucać swoje prośby i intencje modlitewne. Każdy dzień poświęcony jest modlitwie o konkretny projekt oraz wybranym intencjom ze skrzynki. Budynek „Syloe” jest miejscem modlitwy i wyciszenia w ciągu dnia.

N jak NAMIOTY
Tydzień Ewangelizacyjny bywa przez media nazywany ewangelizacyjnym miasteczkiem namiotowym. Większość punktów programu odbywa się pod namiotami. Scena główna TE mieści się pod namiotem mieszczącym ok. 1 500 miejsc.

O jak OFIARY
W czasie spotkań ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych zbierane będą ofiary na pokrycie kosztów organizacji Tygodnia Ewangelizacyjnego. Tydzień Ewangelizacyjny utrzymuje się z ofiar. Możesz też wesprzeć organizację Tygodnia Ewangelizacyjnego, wpłacając ofiarę na konto: ING Bank Śląski 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138 z dopiskiem „darowizna na działalność statutową OPP (TED)”. Tak opisaną darowiznę możesz odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym.

P jak PUNKT MEDYCZNY
Blisko namiotu głównego codziennie od 10.00 do 22.00 czynny jest punkt, w którym dyżuruje lekarz lub pielęgniarka.

P jak PIASKOWNICA
To miejsce, w którym rodzic/opiekun może pobyć ze swoim małym dzieckiem, pobawić się oraz posłuchać ewangelizacji z dużego namiotu.

P jak PARKING
Na terenie Tygodnia przygotowane są specjalne miejsca parkingowe obsługiwane przez wolontariuszy ze służby technicznej.

R jak ROZMOWA
Organizatorzy Tygodnia, czyli pracownicy CME i wolontariusze z Komitetu TE, chętnie porozmawiają i spróbują odpowiedzieć na wszelkie pytania.

S jak SEMINARIA
Od soboty do niedzieli zapraszamy na wybrane seminaria tematyczne, które prowadzą specjaliści różnych dziedzin i przedstawiciele różnych grup: teolodzy, psycholodzy, pedagodzy, duchowni, nauczyciele, studenci itd.

Ś jak ŚPIEWAJ Z NAMI
To czas, kiedy możesz ze specjalnie przygotowaną grupą muzyczną pośpiewać stare i nowe piosenki w różnych aranżacjach.

T jak TRANSMISJA 
Dzięki przekazowi internetowymi wykłady o 11.00 i spotkania ewangelizacyjne o 17.00 są transmitowane na naszym kanale YT.

U jak UWAGA
Teren Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie jest miejscem wolnym od dymu tytoniowego, alkoholu i innych nielegalnych używek.

W jak WOLONTARIUSZE
To grupa ludzi, która dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w prace na rzecz CME, które jest organizatorem Tygodnia Ewangelizacyjnego. Wolontariuszy można spotkać w każdym miejscu, gdzie realizowany jest program. W 2016 roku towarzyszyło nam 254 wolontariuszy.

W jak WYKŁADY
Od poniedziałku do soboty ok. 11 odbywają się wykłady biblijne, które także są transmitowane on line na naszej stronie.

W jak WARSZTATY
Zapraszamy do twórczego działania w czasie warsztatów artystycznych.

Z jak ZESPÓŁ
We wspólnym śpiewie poprowadzą nas dwa zespoły – o godzinie 10.30 i 17.00.

Z jak ZAPRASZAMY DO DZIĘGIELOWA!

Program Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie można otrzymać we wszystkich parafiach ewangelickich na Śląsku oraz w biurze Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. W czasie Tygodnia będą także dostępne tzw. jednodniówki z programem i aktualnościami.