Tydzień Ewangelizacyjny 2020

4-12 lipca, Dzięgielów

Terminy

Całość naszej pracy podzielona jest na trzy etapy:
Tydzień Przygotowawczy

Rozpoczyna się wspólną kolacją w niedzielę 28 czerwca, a kończy  4 lipca o godzinie 15.00. Podczas tego etapu przygotowujemy infrastrukturę, gromadzimy i wykonujemy pomoce niezbędne przy prowadzeniu konkretnych punktów programu, mamy próby i przeprowadzamy testy. Wszystko po to, aby rozpocząć.

Tydzień Ewangelizacyjny

Dla wolontariuszy rozpoczyna się 4 lipca o 15.00, a kończy 12 lipca ok. godziny 19.00. Ten etap to głównie pomoc przy prowadzeniu różnych punktów programu i utrzymaniu infrastruktury Tygodnia. TE to wspaniały czas, choć praca bywa wyczerpująca, jednocześnie daje wiele satysfakcji! Nic nie może równać się z uśmiechem dziecka, które dziękuję swojemu wujkowi/cioci, oklaskami dla ekipy, która podczas deszczu zamyka burty namiotów, czy słowami kierownika, który mówi: „Dobra robota!”. Taką pracę pamięta się całe życie, podobnie, jak

Sprzątanie

To etap, który następuje zaraz po ostatnim spotkaniu ewangelizacyjnym w niedzielę 12 lipca. Podczas sprzątania rozkładamy, składamy, deinstalujemy, zwijamy, pakujemy, rozkręcamy, skręcamy… – po prostu sprzątamy:). Dokładne wykonanie tej pracy przede wszystkim  ułatwia działanie w trakcie Tygodnia Przygotowawczego w następnym roku.