Artyści

JOANNA SMAJDOR & ORKIESTRA KAMERALNA SILESIAN ART COLLECTIVE

Joanna Smajdor – wokalistka, pianistka, absolwentka wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej na AM w Katowicach. Laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej. Od kilku lat aktywnie koncertuje współpracując z topowymi artystami polskiej sceny muzycznej.

https://www.facebook.com/smajdor.joanna/

Orkiestra to energetyczny zespół, który tworzą młodzi muzycy regionu śląskiego. Od 2010 roku zachwyca publiczność swoim entuzjazmem i profesjonalizmem, odnajdując się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i w brzmieniach rozrywkowych. O jego wszechstronności świadczy szeroki przekrój artystów, z którymi dzielił scenę, byli to m.in.: Marcin Wyrostek, Andrzej Piaseczny, Łukasz Zagrobelny, Natalia Niemen, Ewa Uryga, Grażyna Brodzińska, zespół Universe, Kasia Wilk, Beata Bednarz, Igor Herbut, Stanisław Soyka, Robert Janowski i inni. Orkiestra angażuje się także w projekty studyjne bierze udział w festiwalach, projektach edukacyjnych, wszelkiego rodzaju galach i wydarzeniach kulturalnych, zapewnia oprawę muzyczną jubileuszy i eventów dużych instytucji jak i firm. W ostatnim czasie zrealizowała dwie wielkie trasy ogólnopolskie: Kalejdoskop z Andrzejem Piasecznym (2015/2016) oraz trasę Orkiestra Złotych Przebojów (2017) z Nataszą Urbańską, Małgorzatą Ostrowską, Felicjanem Andrzejczakiem i Mateuszem Ziółko. W 2019 roku orkiestra jest w trasie koncertowej Maria Magdalena All is one tour Justyny Steczkowskiej w 20 największych miastach Polski.

https://www.facebook.com/OKSAC/

Orkiestrę poprowadzi MATEUSZ WALACH – młody aranżer i kompozytor oraz jej założyciel. To będzie prawdziwa zmiksowana uczta muzyczna dla niejednego wrażliwego ucha i serca.

http://mateuszwalach.com/

 


GABI & HOLY NOIZ


Nowoczesna muzyka Gospel. Wykonujący ją artyści, sięgając bardzo szeroko po zdobycze muzyki soul, funky, jazz, rock, r’n’b, reggae, muzyki latyno-amerykańskiej, a także etnicznej, prezentują swój własny styl oraz spójne brzmienie zespołu. Autorskie kompozycje liderki, Gabi Gąsior, nawiązują do treści biblijnych. To muzyka, która inspiruje do przeżyć duchowych, a zarazem poprzez swoją różnorodność zaciekawia i porusza.

http://gabigasior.pl/

 


ZESPÓŁ CME
To grupa dla której muzyka jest pasją i radością. Każdy ich koncert nacechowany jest dużą dynamiką i różnorodnością stylów, inspiracje muzyczne czerpią z takich gatunków muzycznych jak: pop, rock i jazz. W swoim przekazie przede wszystkim chcą dawać odbiorcy możliwość nawiązywania i pogłębienia osobistej relacji z Bogiem.

http://zespol.cme.org.pl/


AKTORZY ADRIAN PORĘBSKI & MICHAŁ CHYTKOWSKI

Przez dwa dni na scenie ProChrist zagra duet aktorski: Adrian Porębski i Michał Chytkowski.
Adrian poszukując swojej drogi zawodowej postanowił połączyć swoją wiarę i pasję i w 2012 roku założył ewangelizacyjny Teatr Eden, a od 2014 roku współpracuje z  Teatrem Bynajmniej. Opracował i wyreżyserował dotychczas 13 spektakli, m.in.: Najlepszy Przyjaciel, Odważny Pastuszek, Opowieść o Dobrym Człowieku.
Michał, absolwent filmoznawstwa (UJ), na swoim koncie ma kilka wyreżyserowanych przez siebie filmów krótkometrażowych. Jest  reżyserem, scenarzystą, montażystą, operatorem kamery, a także dźwiękowcem w swoich filmach. Jego ostatni film pt.: „Nie mów matce” został wyróżniony na „Bytom Film Festiwal” (2018). Od 2013 roku jest aktorem wielickiego Teatru Bynajmniej, a od 2017 zawodowo pracuje w Teatrze Eden.


www.teatreden.pl


KINGA STRZĄDAŁA

Od 8 lat tańczy w zespole tańca żydowskiego i izraelskiego „Klezmer”, który sięga do korzeni tańca izraelskiego i żydowskiego, czyli do tańców opartych i nawiązujących do bogatej tradycji biblijnej, wyrażających modlitwę i radość z codziennego życia. Tańczyła m.in. w Izraelu, Panamie i na Ukrainie.
W czasie ostatniego wieczoru ProChrist wystąpi w tańcu z flagami, który jest dla niej jedną z formą uwielbienia i wyrażania miłości do Stwórcy. Gościnnie towarzyszyć będzie jej Joanna Gomola.