1.5

Ważne sprawy

Głosem moim wołam do Pana, a On odpowiada mi…  (Psalm 3,5).

Sierpień w kalendarzu historycznym naszego kraju jest miesiącem szczególnym. Heroiczna walka powstańców warszawskich w 1944 roku, strajki gdańskich stoczniowców w roku 1980 to wydarzenia, które zapisały się w naszej zbiorowej pamięci w sposób dramatyczny i stale wpływają na naszą narodową świadomość.

Dzisiaj nie brakuje społecznych problemów i politycznych napięć, ale, dzięki Bogu, żyjemy w pokoju. Wykorzystujmy dany nam czas na wartościowe, pozytywne działania.

W CME sierpień jest miesiącem tętniącym wydarzeniami. Obóz dla dzieci „Z Przyjacielem”, półkolonie z językiem angielskim „English Camps”, „Fajny! obóz dla młodzieży, obóz dla dzieci z Bieszczad, Tydzień Ewangelizacyjny w Mrągowie, to letnie akcje organizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji lub przez partnerskie parafie ewangelickie, wspierane przez CME, akcje organizowane wspólnie, funkcjonujące  cyklicznie dzięki zaangażowaniu dziesiątek wolontariuszy.

Módlmy się o siły i błogosławieństwo dla organizatorów, wolontariuszy, współpracowników, prośmy Boga o ochronę, bezpieczeństwo, wypoczynek dla dzieci i młodzieży, o zdrowie dla wszystkich, o dobrą pogodę i o „duchowy oddech”, o jak najwięcej wartościowych refleksji, przemyśleń, inspiracji.

Niech wszyscy zaczerpną czegoś dobrego, odżywczego, cennego, ze źródła wody życia. Bóg obiecuje: Ja pragnącemu dam darmo… (Ap. 21,6).

U Pana jest zbawienie, nad ludem twoim jest błogosławieństwo twoje  (Psalm 3,9).

 

 

Nasi partnerzy