zobacz wszystkie projekty CME

Wartościowe teksty

Nie żyłam w ciemności

Często inni widzą w nas to, czego Bóg nam samym nie daje zobaczyć. Ile ma Pani lat? 55 Pani pierwsze wspomnienie? Kiedy miałam trzy latka, zjechałam moim trzykołowym rowerkiem w dół po betonowych schodach; złamałam nos i musiałam zostać w szpitalu na noc. Trzy razy złamałam nos, spadając z trzech różnych schodów. Musiała być ze mnie niezdara (śmiech). Teraz odczuwa Pani inny rodzaj bólu? W 2003 roku zdiagnozowano u mnie Kompleksowy Zespół Bólu Regionalnego. Może Pani powiedzieć coś więcej na ten temat? Kompleksowy Zespół Bólu Regionalnego to rzadki zespół chorobowy. Charakteryzuje się bólem i obrzękiem jednej z kończyn. Obcinając paznokcie u stóp, przecięłam piętę i uszkodziłam nerw w stopie. Od tego czasu żyję z ciągłym bólem. Czasami mam wrażenie, jakby ktoś wbijał mi gwoździe w stopę albo nóż; czasami czuję, jakby ta stopa była mokra lub zimna, jakbym trzymała ją w zamrażarce. Ból nigdy nie ustaje… tak właśnie jest z bólem nerwu. Inny ból też nie jest Pani obcy. Zmagam się z depresją. Kiedy byłam nastolatką, były to tylko epizody. Od czasu kiedy mam dzieci i zostałam samotną matką, epizody przerodziły się w depresję kliniczną. Czy miała Pani do czynienia z przemocą? W dzieciństwie doznałam przemocy zarówno emocjonalnej, jak i…

czytaj więcej

Szkółka niedzielna

Kim jesteśmy?

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (CME) dociera do dzieci, młodzieży i osób dorosłych z misją poprawy jakości ich życia. Poprawy – także w sferze potrzeb duchowych – naprzeciw którym wychodzi Bóg z uwalniającą nowiną o miłości i przebaczeniu okazanym w Jezusie Chrystusie.

CME motywuje i stwarza możliwości do odkrywania swojego powołania, zaangażowania dla dobra drugiego, rozwijania zdolności, w które Bóg wyposaża człowieka oraz nabywania przez niego nowych umiejętności i kompetencji.

Projekty specjalne

Program placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w postaci pracy podwórkowej

Podwórka bez przemocy – program z zakresu pedagogiki podwórkowej w rejonie Bobrka, Rozbarku i Śródmieścia

Nasi partnerzy