Kurs tworzenia Biblijnych Figur

Czym są Biblijne Figury?

To postacie różniące się wielkością, płcią i wiekiem, mogą reprezentować różne grupy społeczne. Największą zaletą Figur jest niczym nieograniczona możliwość ekspresji stanów emocjonalnych człowieka. Ich ciało charakteryzuje się dużą plastycznością, co umożliwia przedstawianie za ich pomocą najróżniejszych pozycji i gestów, jakie może przyjąć każdy człowiek. Odpowiednio ustawiona Figura przemawia językiem emocji, który nie pozostawi obserwatora obojętnym.

Figury są wykonywane w ramach kursów prowadzonych przez certyfikowanych instruktorów. Nie można ich kupić – należy je własnoręcznie wykonać. Szczególnie ważny jest sam proces tworzenia – powstaje wówczas unikalny rodzaj więzi pomiędzy twórcą a dziełem.

Gwarancją wysokiej jakości Figur są zarówno materiały wykorzystywane w procesie tworzenia, jak i sam proces, który w szczegółach opracowany został przez niemieckie Stowarzyszenie Pracy nad Biblijnymi Figurami (Arbeitsgemeinschaft Biblische Figuren e.V.).
 

Co to znaczy, że Figury są Biblijne?

Biblijne Figury zostały stworzone po to, aby za ich pomocą przekazywać treści zawarte w Biblii. Możliwości, jakie daje praca z Figurami, nie ograniczają się do transferu biblijnej wiedzy – obejmują one całą sferę uczuć i postaw człowieka.

Praca z Figurami Biblijnymi ma także ukazywać realia świata biblijnego. Z tego powodu odziane są one w szaty z czasów biblijnych a tłem pracy z Figurami są scenografie oddające ówczesną rzeczywistość.

Figury mogą zostać zastosowane tam, gdzie są przekazywane treści biblijne, bez względu na wiek odbiorców. Nie ulega jednak wątpliwości, że ich największymi fanami są dzieci. Lekcje religii, zajęcia szkółki niedzielnej, rekolekcje, tygodnie dobrej nowiny czy też wprowadzanie dziecka w świat wiary w domowym zaciszu – to idealne okazje do pracy z Biblijnymi Figurami. Figury mogą być wykorzystywane również w pracy duszpasterskiej lub terapeutycznej.

Więcej informacji o Biblijnych Figurach oraz ich zdjęcia znajdują się na stronie niemieckiego Stowarzyszenia Pracy nad Biblijnymi Figurami: www.abf-ev.de (w najbliższym czasie strona zostanie wyposażona w polską wersję językową).

 
Przebieg kursu
W zależności od liczby uczestników kurs obejmuje od 16 do 18 godzin pracy. W kursie może wziąć udział od 3 do 8 osób. Każdy uczestnik może wykonać max. 3 figury.

Program kursu
Tworzenie Biblijnych Figur oraz nauka praktycznego ich zastosowania.

Termin najbliższego kursu
jesień 2015 r.

Miejsce
Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie

Koszt
575 zł

Zgłoszenie
Na adres: anna.olek@cme.org.pl

Do pobrania
Ulotka o Biblijnych Figurach (PDF)

Zdjęcia

Kontakt

Copyrights 2010: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP